В Тернополі зафіксували спалах вірусної пневмонії: люди почали помирати

Хворі активно почали надходити в тернопільську міську лікарню №2 наприкінці минулого і на початку цього року

В Тернополі зафіксували спалах вірусної пневмонії: люди почали помирати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

У Тернополі виявлений небезпечний вірус грипу, який за два дні може викликати важку пневмонію, вірус вже призвів до смерті трьох жителів міста.

Як розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на ТСН, ще п’ятеро хворих перебувають у реанімації, за їхні життя борються медики.

Хворі активно почали надходити в тернопільську міську лікарню № 2 наприкінці минулого і на початку цього року – у майже півсотні хворих перебіг хвороби був однаковий: лихоманка, кашель, висока температура, що не збивається.

«Один-два-три-чотири дні вони лікуються самостійно. Тоді вже починає наростати задишка, висока температура, сухий кашель або навіть кашель з прожилками крові», – розповіла лікар-пульмонолог Алла Пастернак.

На початковій стадії пневмонія виявляється за допомогою рентгену. Лікарі радять не ризикувати, та звертатися в лікарню у перший день високої температури.

«Кров надходить з киснем в легені. Вони не можуть забрати відповідну кількість кисню, яка необхідна для організму. Від того починає страждати мозок, серце», – пояснила медик.

При цьому, смертельні випадки фіксуються не лише у Тернопільській області. Так, троє пацієнтів померли і в Житомирі.

«В інших регіонах вже переповнені лікарні з важкими випадками пневмонії», – розповіла лікар-інфекціоніст.

Медики наголосили, що в групу ризику потрапляють молоді люди від 25 до 49 років, які впевнені, що є абсолютно здоровими і переконані, що висока температура – не привід звертатися до лікарів.

Раніше повідомлялося, що  3 січня, від грипу померла 55-річна жінка. До лікарні жінка звернулася лише на 10 день хвороби, її відразу ж помістили до реанімації. Пацієнтка входила до групи медичного ризику та мали супутні захворювання. Від грипу не була вакцинована.

До слова, січень – піковий місяць захворюваності на грип. У цьому епідемічному сезоні, за прогнозом медиків, перехворіють до 6,7 млн українців. Поки що епідпоріг по країні не перевищено. Але в семи областях України інтенсивність захворюваності вище, ніж в інших, повідомляє ЦОЗ. Це Київська, Житомирська, Чернівецька, Вінницька, Хмельницька, Рівненська і Волинська області.

Джерело: Народна Правда