Зростання мінімальних зарплат у світі: на якому місці Україна

У дослідженні порівнювалися останні дані про мінімальний розмір оплати праці з даними на січень 2019 року.

Зростання мінімальних зарплат у світі: на якому місці Україна
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У 2020 році мінімальна зарплата в Україні зросла на 13,2%, в рейтингу зростання “мінімалок” в світі Україна посіла 15-е місце з 54-х країн.

Loading...

Про це повідомляють дослідження ресурсу Picodi.com, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Повідомляється, що автори дослідження для розрахунків використовували сумми після сплати податків (наприклад в Україні, до сплати податків заробітна плата 4723 грн, а після — 3802 грн).

У Білорусі зростання склало – 13,6%, в Польщі – 14,9%, в РФ – 7,5%, а в Німеччині – 1,9%.

Крім цього, у 2020 році найбільше зростання “мінімалки” було зафіксовано в Нігерії (64,8%). Однак в перерахунку на долари рівень мінімальної оплати залишається одним з найнижчих в світі (74 дол.).

У деяких країнах, таких як США, Іспанія, ПАР і Латвія, мінімальна зарплата не змінилася з 2019 року.

У Казахстані мінімальна оплата праці також залишилася колишньою, але сума, одержувана працівником на руки, знизилася через підвищення страхового внеску з цього року.

Раніше повідомлялося, що уперше з 2008 року мінімальна зарплата в Україні у доларовому еквіваленті перевищила “мінімалку” у РФ та Білорусі.

В Україні з 1 січня 2020 року розмір мінімальної заробітної плати становить 4723 гривні, а прожиткового мінімуму – 2027 гривень.

В той же час, нещодавно лідер парламентської фракції Слуга народу Давид Арахамія заявив, що зарплата депутатів Верховної Ради повинна становити від 70 до 100 тисяч гривень, у той час, коли середня зарплата в країні складає 382 євро.

Джерело: Народна Правда
загрузка...