Чи потрібно святити воду на Водохреще: чітка відповідь

19 січня віруючі йдуть зранку до церкви, традиційно, вистоявши службу, вони приносять додому святу воду

Чи потрібно святити воду на Водохреще: чітка відповідь
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Вважається, що вся вода на Водохреще стає святою, тому деякі віруючі відзначають, що в самому обряді освячення немає необхідності.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це ГолосUA розповів історик – народознавець Валентин Ніколін.

«Якщо ви вірите, що освячення в церкві зробить воду подвійно чудотворною, такий ритуал не буде зайвим. І зовсім не обов’язково нести з собою важкі пляшки – набрати воду можна прямо біля храму. Прочитати молитву над водою, набраною з крана можна і самостійно. Взагалі, до такої води потрібно ставитися з особливою повагою. Зберігати її дбайливо і постійно молитися над нею, – тільки тоді у її чарівні властивості можна бути впевненим», – ділиться експерт.

Валентин Ніколін також зазначає, що важливо набирати воду в чисті пляшки і без всякого маркування.

“Точно не варто набирати воду в пляшки з-під пива, навіть якщо ви зняли з них етикетку – це неповага до церкви і віри”, – зазначив фахівець.

Зазначимо, 19 січня віруючі йдуть зранку до церкви. Традиційно, вистоявши службу, вони приносять додому святу воду, яку потім ставлять в кут, де висять ікони. Експерти не рекомендують ставити воду на підлогу, а повернувшись з храму, радять окропити нею всі кімнати. Вважається, що тоді в будинку не було хвороб, нещастя і сварок.

Нагадаємо, в Україні в ніч з 18 на 19 січня святкують переддень Богоявлення — Водохресний Святвечір, або, як його ще називають, другий Святвечір або «голодну кутю». НАРОДНА ПРАВДА підготувала для вас підбірку правил і заборон, яких дотримуються в цей день Навечір’я Хрещення Господнього.

Джерело: Народна Правда