Смерть українки в Польщі: спливли подробиці трагедії Оксани Харченко

Фермер, на якого нелегально працювала жінка, вивіз її і покинув на лавці в Познані

Смерть українки в Польщі: спливли подробиці трагедії Оксани Харченко
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У понеділок, 13 січня, померла 45-річна українка Оксана Харченко, яку роботодавець у Польщі викинув на вулицю з інсультом. Родичі Оксани розповіли про останні дні її життя.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє OBOZREVATEL.

З січня 2018 року Оксана працювала в Польщі у фермера Енджея Чеховласа разом з сестрою, жінки жили на фермі. При цьому перший раз на роботу до Чеховласа вони влаштовувалися через легальне агентство, а потім він їх переконав не підписувати договір про офіційне працевлаштування.

Жінки проживали на фермі. Одного дня під час пакування овочів Оксані стало погано, у неї піднявся тиск. Наталя попросила фермера відвезти їх до лікарні, але замість цього він близько двох годин на автомобілі возив їх по околицях сусіднього містечка.

А в Познані висадив на лавку в парку, викликав поліцію і повідомив, що у парку знаходиться п’яна жінка. Через те, що допомога була надана пізно, у Оксани паралізувало праву частину. При цьому вона все розуміла і могла говорити. Коли Оксана недовго могла триматися на ногах, родичі подумали, що вона йде на поправку.

Смерть українки в Польщі: спливли подробиці трагедії Оксани Харченко

Фермер попередив сестер, щоб його ніде не згадували. Але цей інцидент набув розголосу завдяки консулу України в Познані Вітольду Горовскому. Люди з Польщі та України почали перераховувати родині гроші. Вони отримали близько 100 тисяч злотих (26 тисяч доларів). За ці гроші Оксана рік проходила реабілітацію у польських лікарнях.

При цьому фермер теж допомагав, він оплачував ліки та лікування. Проти нього у Польщі порушили кримінальну справу, але за словами Наталії, максимум, який він міг би отримати – це умовний термін. Польські ЗМІ писали, що фермеру загрожувало до 5 років тюремного ув’язнення.

На суді фермер визнав свою провину, розкаявся і справу проти нього закрили. Але в жовтні 2019 року прокуратура подала апеляцію, і справу знову відкрили.

Смерть українки в Польщі: спливли подробиці трагедії Оксани Харченко

Це справа отримала гучний резонанс, оскільки фермер Енджей був медійної особистістю, і його знали, як успішного підприємця. Він брав участь в рекламі одного з найбільших супермаркетів, але після скандалу рекламу з ним зняли з ефірів і соцмереж.

Оксана разом з сестрою проживали в селі Бране Поле Київської області. Після історії з інсультом Наталія забрала сестру на реабілітацію у Львівську область. Там, у селі поруч з польським кордоном живуть їхні батьки.

Наталя, сестра Оксани, розповіла про те, що в останні дні життя родички її поруч не було, але вони увесь час спілкувалися по скайпу. У Оксани підскочила температура до 42 градусів і збити жар було неможливо. Після цього у неї відмовили нирки.

Жінка зазначила, що вірила, що з сестрою все буде добре, адже паралізовані люди живуть навіть за 20 років. Але Оксана в такому стані прожила всього 2 роки.

Нагадаємо, в Польщі в великому ангарі для зберігання фруктів та овочів, наповненому азотом, без доступу кисню, знайшли тіла українців у віці 28 і 46 років. Загиблі чоловіки були родичами, вони родом з Тернопільської області, в Польщі працювали легально.

У жовтні у Польщі в селищі Тарново Подгурне біля Познані у ДТП трагічно загинув 48-річний український заробітчанин.

Джерело: Народна Правда