В Україні ввели нову формулу розрахунку пенсій: хто скільки отримає

Розмір пенсії безпосередньо залежить від розміру середньої заробітної плати

В Україні ввели нову формулу розрахунку пенсій: хто скільки отримає
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У 2020 році пенсії українців будуть розраховувати за новою формулою, виплати залежатимуть від заробітку і страхового стажу людини.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на НВ.

Loading...

При цьому, розмір пенсії безпосередньо залежить від розміру середньої заробітної плати, яка в даний час складає 6 188,89 гривень.

Тепер пенсію розраховуватимуть за формулою:

П = Кс х Зп

Кс – коефіцієнт страхового стажу ( період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески);

Зп – середня заробітна плата людини за останні 3 роки, що передують виходу на пенсію, помножена на індивідуальний коефіцієнт заробітку людини.

Зазначається, що під час призначення пенсійних виплат визначатиметься заробіток з 01.07.2000 року за даними персоніфікованого обліку.

Раніше повідомлялося, що пенсії в Україні у 2020 році зазнають низку нововведень – індексації, пенсійні доплати, підвищення страхового стажу тощо.

Разом із тим, три мільйони українців, які мають повний стpaхoвий стaж, отримують пенсії, нижчі від сеpедньoї. Примітно, що серед таких пенсіонерів – 2,5 мільйона жінoк і 500 тисяч чoлoвіків. Відтак, пенсії чоловіків у середньому вище, ніж жіночі.

А тим часом в Україні відбувається пенсійна реформа, внаслідок якої через вісім років лише половина українців буде мати право отримувати пенсії в 60 років, решта працюватиме до 63 і 65 років. У першу чергу це торкнеться тих, кому зараз 30-40 років, і хто працює неофіційно.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...