Вірусна пневмонія у Тернополі: медики зробили тривожну заяву

Померло вже троє пацієнтів

Вірусна пневмонія у Тернополі: медики зробили тривожну заяву
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Після повідомлень про масове захворювання людей на вірусну пневмонію в Тернополі, місцеві медики заявили, що епідемії в місті немає.

При цьому вони підтвердили смерть через пневмонію трьох тернополян, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Тернопіль. Наживо.

За словами начальника управління охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради Василя Данчака, ситуація в місті стабільна і під контролем. Він додав, що кількість хворих на пневмонію така ж, як і роком раніше.

«Якщо буде виявлено небезпечну для здоров’я тернополян тенденцію, оперативний штаб підготує рекомендації щодо впровадження карантину в навчальних та дитячих закладах міста», – пообіцяв він.

Разом із тим, у Тернопільській міській комунальній лікарні №2 повідомили, що стаціонар заповнений, але кількість хворих щодня змінюється. Проте ситуація не критична – епідеміологічний поріг не перейдено. За словами завтерапевтичного відділення лікарні Олександри Хайко, на сьогоднішній день з пневмонією в лікувальному закладі перебуває 32 пацієнтів. У реанімації залишається двоє хворих.

Лікарі додали, що збільшення кількості пацієнтів почалося з середини грудня, причина – самолікування і несвоєчасне звернення до лікаря. За словами директора міської лікарні №2 Ростислава Левчука, протягом місяця в лікарні лікувалися 30 пацієнтів, троє з яких померли. У жодного з них не був діагностований грип або вірусна патологія.

Раніше повідомлялося, що  3 січня, від грипу померла 55-річна жінка. До лікарні жінка звернулася лише на 10 день хвороби, її відразу ж помістили до реанімації. Пацієнтка входила до групи медичного ризику та мали супутні захворювання. Від грипу не була вакцинована.

До слова, січень – піковий місяць захворюваності на грип. У цьому епідемічному сезоні, за прогнозом медиків, перехворіють до 6,7 млн українців. Поки що епідпоріг по країні не перевищено. Але в семи областях України інтенсивність захворюваності вище, ніж в інших, повідомляє ЦОЗ. Це Київська, Житомирська, Чернівецька, Вінницька, Хмельницька, Рівненська і Волинська області.

Джерело: Народна Правда