Навіщо Зеленський повернув радянський призовний вік: усі подробиці

В останні роки кожен призов супроводжувався заявами про серйозний недобір до лав ЗСУ.

Навіщо Зеленський повернув радянський призовний вік: усі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент Володимир Зеленський, який не служив в армії, підписав указ, згідно з яким знижується призовний вік. І в армію будуть закликати не з 20, а з 18 років. Як раніше в СРСР, а пізніше і в незалежній Україні. Виходить, що випускники будуть потрапляти в армію прямо зі шкільної лави.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на видання “Країна”.

Про повернення призову з 18 років говорили ще в жовтні 2019 року в Генштабі ЗСУ.

Як заявив тоді начальник відділення комплектування Сухопутних військ підполковник Микола Качаненко, є розходження між законом “Про військовий обов’язок і військову службу” та указу президента про призов.

У законі йдеться, що призову на строкову службу підлягають громадяни, яким виповнилося 18 років та старші особи, які не досягли 27-річного віку. У той же час за останнім президентським указам закликали громадян з 20 років (цю норму ввели з 2015 року).

Однак, з урахуванням 12-річного навчання у школах в Україні діти будуть закінчувати її якраз у 18, а то і в 19 років. Більш того, навіть зараз ті діти, які навчаються за 11-річною програмою також можуть відразу “загриміти” в армію, якщо пішли в школу з 7 років (а таких чимало).

Тобто, молоді люди будуть потрапляти в армію відразу після школи, враховуючи, що весняний призов охоплює і червень – місяць, коли закінчується ЗНО.

Офіцери, які працюють у військкоматах, забирати в армію зі школи набагато легше, ніж потім ловити призовників.

“Призов на строкову службу з 18 років це правильне рішення. Плюси однозначні – кожен допризовник – школяр у нас на обліку, директори шкіл, слава богу, допомагають в цьому. Тому проблем у нас буде менше. У нас катастрофічна діра в планах за кількістю призовників, до 70 відсотків недобору. Служити ніхто не хоче. У містах ті, кому виповнилося 20 років, тут же ховаються. Тому основний контингент забираємо з сільської місцевості.

Нагадаємо, в Україні з жовтня по грудень 2019 року пройшов призов на строкову військову службу.

Раніше міністр оборони Андрій Загороднюк повідомив, що в Україні хочуть скасувати призов в армію і перейти на службу за контрактом.

Джерело: Народна Правда