В Україні дозволили отримувати дві пенсії: про що йдеться

В "Слузі народу" вважають, що виплачуючи пенсії мешканцям окупованих територій, Україна запровадить своєрідні санкції для Росії

В Україні дозволили отримувати дві пенсії: про що йдеться
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Пенсіонери, які проживають на окупованій території Криму і Донбасу, мають право на одночасне отримання як української, так і російської пенсії або виплат з боку невизнаних “ЛДНР”.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” розповіла голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова (фракція “Слуга народу”).

Відповідаючи на питання, чи мають право українці в анексованому Криму і на непідконтрольних Києву територіях Донбасу отримувати одночасно дві пенсії – від Пенсійного фонду України та Пенсійного фонду Російської Федерації, вона сказала:

Loading...

І нехай вони навіть отримують по дві пенсії – хіба це має розірвати зв’язок з нашою державою? Я згодна з тим, що вони отримують пенсію від російського уряду, нехай вони економічно його розоряють і це буде своєрідним видом санкцій, який йде на користь наших громадян, які там проживають. Нехай отримують дві пенсії, і хоча б так Росія компенсує цим людям ті незручності, які вона їм завдала “, – зазначила вона.

Третьякова констатувала факт того, що Україна не здатна побудувати для переселенців місто, щоб забезпечити останніх житлом, тому виплати з боку держави-агресора є виходом в цій ситуації, а українські чиновники не будуть з’ясовувати, хто з громадян України отримує “чужу” пенсію, а хто – ні.

“Ми не визнаємо окупанта і його дії, ми не визнаємо ті “пенсії” та “документи”, ми не визнаємо те, що там відбувається. На технічному рівні ми не будемо з’ясовувати, що людині там платять, а будемо забезпечувати її пенсією, тому що це наші громадяни і у нас з ними, як у держави, є зв’язок “, – вважає глава парламентського комітету з питань соціальної політики.

Нагадаємо, пенсійна реформа 2017 року передбачає поступове підвищення пенсійного віку, яке виражається в збільшенні трудового стажу. З 2020 року, щоб перестати працювати в 60 років, потрібно буде мати 27 років підтвердженого страхового стажу. 

До слова, раніше Кабінет Міністрів дозволив підвищити вартість доставки пенсії “Укрпоштою” по країні. Вартість доставки пенсії не міняли з 2004 року. З 1 січня 2020 року тариф складе 1,15% від суми виплати (зараз – 0,79%), а в селах і селищах – 2,3% (зараз – 1,56%).

Як повідомлялося раніше, Кабінет Міністрів України скоротив перелік професій, що дають право на вихід на пенсію в 50 років при наявності 20 (для жінок) та 25 років (для чоловіків) стажу. Рішення торкнеться частини українців, які тепер будуть змушені виходити на пенсію пізніше.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...