В Україні змінили правила в’їзду на окуповані теріторії: що потрібно знати

Зміни вступлять в силу з 9 лютого 2020 року

В Україні змінили правила в’їзду на окуповані теріторії: що потрібно знати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Кабмін змінив правила в’їзду на окуповані території. Зміни торкнуться проїзду дітей у віці до 16 років.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, подробиці повідомляє Державна прикордонна служба.

З 9 лютого правила в’їзду на окуповані території змінюються – діти у віці до 16 років можуть проїхати в супроводі когось із батьків або уповноважених ними осіб. У відомстві додали, що наявність другого з батьків чи доручень від нього не обов’язково.

Виїзд дітей в віці від 14 до 16 років (які навчаються на вільній частині України) на тимчасово окуповану територію до своїх батьків можливий без стороннього супроводу при наявності інформації про навчання цих дітей в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

В’їзд на окуповані території громадян України, які раніше виїхали з цієї території для оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, і виїзд з ТОТУ осіб з метою оформлення документів для посвідчення особи і підтвердження українського громадянства здійснюються за умови пред’явлення довідки, виданої територіальним органом (підрозділом) Держміграційної служби.

«Змінами передбачено, що виїзд з ТОТУ і в’їзд туди громадян України, які не досягли 16-річного віку, здійснюється при пред’явленні паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон», — додали в Держприкордонслужбі.

Як повідомлялося раніше, бойовики «ДНР» переслідують українців, які відмовилися отримувати «паспорт псевдореспубліки». У мережі все частіше скаржаться на те, що в Донецьку ходити по вулицях без фейкового документа стало небезпечно для особистої свободи, адже місцеві «правоохоронці» можуть забрати в райвідділ і протримати там кілька годин, до з’ясування особистості.

Джерело: Народна Правда