Верховна Рада запровадила нові ліміти для ФОПів

Нардепи підняли річні ліміти для фізичних осіб-підприємців трьох груп

Верховна Рада запровадила нові ліміти для ФОПів
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Верховна Рада прийняла в цілому закон № 1210, що безпосередньо стосується фізичних осіб-підприємців (ФОП). Закон вносить зміни до Податкового кодексу, а однією з поправок переглянуто ліміти доходів для кожної з груп малого бізнесу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє видання “ФАКТИ”.

Loading...

Автором поправки була народний депутат Галина Васильченко. Було запропоновано встановити нові обсяги річного доходу для всіх груп фізосіб-підприємців. Щоб продовжувати діяльність і не змінювати групу оподаткування, річний дохід повинен становити:

На першій групі ФОП – 1 мільйон гривень (зараз – 300 тис. гривень);
На другій групі – 5 млн гривень (зараз 1,5 млн гривень);
На третій групі – 7 млн ​​гривень (зараз 5 млн гривень).

Окремо за поправку знайшлося 340 голосів, а в цілому новий закон підтримали 283 депутата.

Верховна Рада запровадила нові ліміти для ФОПів

Нагадаємо, в Україні в 2020 році будуть діяти нові розміри податку та єдиного соціального внеску (ЄСВ) для фізосіб-підприємців (ФОП). ФОПи першої групи будуть щомісяця перераховувати до бюджету 1249,26 грн, другої групи – 1983,66 грн. ФОП третьої групи будуть перераховувати 1039,06 грн ЄСВ, а також 3% доходу (якщо вони платять ПДВ) або 5% доходу (якщо вони ПДВ не платять).

Раніше повідомлялося, що сумарний розмір податків для ФОПів залежить від групи спрощеної системи оподаткування, у якій вони перебувають. НАРОДНА ПРАВДА публікувала таблицю розмірів податків, які сплачуватимуть ФОПи у 2020 році.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...