У МВФ побачили ознаки світової фінансової кризи

У МВФ розповіли деталі.

У МВФ побачили ознаки світової фінансової кризи
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У світі продовжує зростати нерівність доходів і добробуту, що зазвичай відбувається перед фінансовою кризою.

Loading...

Про це заявила директор – розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“У чомусь ця тривожна тенденція нагадує перші роки XX століття, коли дві взаємозалежні сили – технології та інтеграція – спочатку породили “позолочений вік”, потім “бурхливі двадцяті”, а в підсумку призвели до фінансової катастрофи”, – зазначила вона.

Як показало нове дослідження “нерівність, як правило, зростає напередодні фінансової кризи, що свідчить про тісний зв’язок між нерівністю та фінансовою стабільністю”. “Чому так відбувається? Одна з причин в тому, що більша нерівність може викликати політичний тиск для короткострокових простих рішень, які тільки посилюють проблему”, – пояснила вона.

Вона підкреслила, що наразі в результаті світової фінансової кризи 2008 року “кожен четвертий із числа молоді в Європі схильний до ризику бідності”.

За даними фонду, “в середньому фінансова криза призводить до довготривалих втрат обсягів виробництва в розмірі 10%”.

Тим не менш, підкреслила вона, “нерівність доходів між країнами різко знизилася за останні два десятиліття”.

Говорячи про вирішення проблеми фахівець зазначила, що дослідження показує, що “кредитування малих компаній підвищує фінансову стабільність і знижує ризик порівняно з кредитуванням великих фірм”.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна протягом кількох місяців отримає новий транш від Міжнародного валютного фонду.

Джерело: Народна Правда
загрузка...