Українським водіям та пішоходам готують нові штрафи: за що будемо платити

Таку ініціативу висунули три народні депутати від "Слуги народу"

Українським водіям та пішоходам готують нові штрафи: за що будемо платити
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У фракції “Слуга народу” планують зобов’язати учасників дорожного руху носити світловідбивальні елементи в темний час доби, тим, хто ігноруватиме цю норму, загрожуватимуть штрафи.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель.

Таку ініціативу висунули три народні депутати від “Слуги народу”. Вони вже зареєстрували в Раді відповідний законопроєкт.

Зокрема, пішоходів хочуть зобов’язати “виділяти” себе в умовах недостатньої видимості й уночі. За недотримання пропонується штраф у розмірі 51 гривня.

При цьому планується покласти обов’язок забезпечувати будівельників, які працюють на дорозі, світловідбивальними елементами на посадових осіб дорожніх служб.

Крім того, у законопроєкті пропонується, щоб водії, велосипедисти і погоничі тварин у темний час доби або в умовах поганої видимості також перебували на дорозі в світловідбивних жилетах або чіпляли на одяг відповідні стрічки або наклейки. За порушення цих вимог пропонується накладати штраф у розмірі 510 гривень.

До слова, з 2020 року водіям бензинових та дизельних авто заборонено паркуватися на місцях для електрокарів. З 1 січня в Україні набрали чинності нові правила дорожнього руху щодо паркування автомобілів. Зміни в ПДР були внесені у зв’язку з тим, що в країні набирають популярність електромобілі.

А тим часом протягом 2019 року в Україні було зупинено та оштрафовано рекордну, найбільшу за три роки кількість п’яних водіїв – 115 711 осіб.

При цьому 1 січня в Україні набув чинності закон про кримінальну відповідальність за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.

Джерело: Народна Правда