Названо головний симптом найстрашнішого раку

Відсоток виживання при раку підшлункової залози вкрай низький

Названо головний симптом найстрашнішого раку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Рак підшлункової залози – одна з найнебезпечніших форм онкологічних захворювань, при цьому симптоми рідко виявляються на ранніх стадіях, однак є ознаки, які вказують на хворобу.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Еxpress.

Loading...

Відсоток виживання при раку підшлункової залози вкрай низький. Ситуація ускладнюється тим, що її симптоми рідко виявляються на ранніх стадіях, даючи про себе знати тільки коли допомогти людині вже практично неможливо.

Одним з перших помітних симптомів раку підшлункової залози є біль в спині або області живота (особливо та, яка проявляється в положенні лежачи або після їжі).

Крім того, показником раку підшлункової залози може бути і колір сечі людини. Зокрема, апельсиновий відтінок сечі є прямим наслідком того, що жовчний протік почав переносити жовч з печінки в дванадцятипалу кишку. Це порушення розвивається через зростання пухлини.

До слова, вчені виявили, що в останні роки у людей, які подолали рак в дитячому віці, стали набагато рідше розвиватися ускладнення з боку серцево-судинної системи в порівнянні з показниками 1970-х років. Це вказує на те, що лікування раку разом з зусиллями по зниженню побічних ефектів протиракової терапії принесли суттєвий успіх.

Нагадаємо, у одеського сатирика Михайла Жванецького діагностували рак передміхурової залози. У 85-річного сатирика не надто агресивна форма захворювання, прогнози лікарів позитивні. При цьому стан здоров’я сатирика оцінюється як середньої тяжкості. Йому призначено стандартні процедури.

Також повідомлялося, що у листопаді 2019 року відома українська ведуча програми “ТСН” на телеканалі “1+1” Алла Мазур повідомила, що в неї виявили онкологічне захворювання, зараз вона розповіла про свою боротьбу із раком.

Джерело: Народна Правда