В Україні готують нові податки на житло: скільки треба заплатити

Порушників законодавства чекають штрафи

В Україні готують нові податки на житло: скільки треба заплатити
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Не так давно українців зобов’язали сплачувати податок на нерухомість, площа якої перевищує “норму”. Як відомо, за нерухомість платять у всьому світі, причому ставки податку в Україні можна назвати помірними.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, як доведеться платити податок на нерухомість у 2020 році,   пише OBOZREVATEL.

Розмір податку прив’язаний до площі житла. Платити за квартиру до 60 квадратів і за будинок до 120 не потрібно, а ось за кожен наступний метр держава стягує податок. Його ставка становить 1,5% від мінімальної зарплати.

Loading...
  • 41,7 грн – за кожний “зайвий” квадрат;
  • 25 тисяч гривень – за квартиру від 30 кв.м і будинок від 600 кв.м.

Але тут є два “але”. Перше – податок надходить до місцевої скарбниці, і вона ж має право правила міняти. Скорочувати “норму” не можна, а ось збільшити – можна. Наприклад, конкретне місто може брати гроші тільки з тих, хто володіє квартирами площею від 80-ти замість 60-ти квадратів.

Друге “але” – скоротити можуть і ставку податку. Замість 1,5% брати, наприклад, 1%. А ось збільшити податок не можна. Депутатам вигідніше встановлювати високий податок, оскільки це дозволяє наповнювати бюджет. Незважаючи на це, левова частка населених пунктів встановила ставку в 1% і “норму” по нерухомості в 60 квадратів для квартир і 120 квадратів для будинків.

У 2020-му платити потрібно податок за 2019-й. Тому при розрахунку використовується торішній розмір зарплати – 4173 грн. Для прикладу розглянемо, скільки потрібно заплатити за квартиру площею 150 квадратів.

При ставці в 1% і “нормі” в 60 квадратів доведеться оплатити “зайві” 90 метрів. Це 3755 грн (по 41,7 грн за кожен квадрат).

За що можна не платити:

  • за нерухомість в зоні відчуження;
  • за дитячі будинки сімейного типу;
  • за будинки і квартири дітей-сиріт і тих, хто позбувся батьківського піклування;
  • за нерухомість в гуртожитках.

Податок потрібно заплатити протягом двох місяців з моменту, як прийшла квитанція. Якщо запізнитися, то доведеться заплатити штраф. “Згідно ст. 266 Податкового кодексу, податкове зобов’язання може бути нараховане за звітні роки в межах 1095 днів. Тобто трьох років”, – пояснили фіскали. Якщо затримати платіж до 30 днів – штраф 10%, від 30 днів – штраф 20%. Якщо ж українець ігнорує повідомлення і відмовляється платити, майно, на яке нараховують податок, можуть заарештувати.

“Якщо поштова служба не може вручити податкове повідомлення через те, що платника немає за місцем реєстрації або він відмовився прийняти повідомлення, податкове повідомлення вважається врученим з дня, який поштова служба вказала в повідомленні про вручення”, – пояснюють в ДФС.

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року в Україні зростуть прожитковий мінімум та мінімальна зарплата, і, як наслідок,  підвищаться й податки для ФОПів. Податківці оприлюднили суми єдиного податку та єдиного соцвнеску (ЄСВ), які набирают чинності для фізосіб-підприємців (ФОП) з 1 січня.

Додамо, що в  Україні податком на нерухомість обкладаються громадяни, які володіють будинками і квартирами площею від 60 і 120 квадратів.  Цього року податок на нерухомість вираховувався на підставі мінімальної зарплати у 2018 році. За квартиру площею в 100 квадратів потрібно було заплатити до 2,2 тисячі гривень. Уже в 2020 році за таку ж квартиру доведеться віддати 2,5 тисячі гривень.

Раніше в ДПС роз’яснили порядок стягнення з виплат пенсіонерів. Податківці пояснили, що податком в розмірі 18% оподатковуються доходи у вигляді заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати або інші виплати і винагороди, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (п. 167.1 ст. 167 ПКУ).

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...