Мінські угоди не передбачають автономію для Донбасу – Сайдік

Вимога автономії Донбасу, яку озвучує РФ, з'явилася після укладання Мінських угод

Мінські угоди не передбачають автономію для Донбасу – Сайдік
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Колишній спеціальний представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі з питань врегулювання конфлікту на Донбасі у період 2015 – 2019 років Мартін Сайдік заявив, що в Мінських угодах немає пункту про надання автономії Донбасу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це він розповів   Die Presse.

Loading...

“В Мінських угодах – скільки б про це не говорили в РФ – немає пункту, який передбачав би надання Донбасу автономії. Натомість домовленості містять положення про особливий статус ОРДЛО на засадах децентралізації в Україні”, – наголосив Сайдік.

За словами австрійського дипломата, вимога автономії Донбасу, яку озвучує російська сторона, з’явилася пізніше – після укладання Мінських угод.

“Вимога автономії – поняття, яке марно шукати в тексті Мінських домовленостей. Там є лише децентралізація. Тож якщо українці не хочуть говорити про автономію, я можу це зрозуміти”, – сказав Сайдік.

І додав, що Україна, на його думку, готова надати особливий статус ОРДЛО в межах реформи децентралізації. Але лише після того, як буде чітко визначена “безпекова сторона”. І після того, як Україна поверне повний суверенітет над усією територією Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, після обміну полоненими, в ході якого було звільнено 81 українця (в Україну повернулися 76 осіб), Росія заявила, що Київ повинен закріпити особливий статус Донбасу в Конституції. Таку думку висловив представник Росії на переговорах по врегулюванню конфлікту в ТКГ в Мінську Борис Гризлов.

Нагадаємо також, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявляв, що президент України Володимир Зеленський хоче вирішити конфлікт на південному сході України, однак це вимагає авторитету і домінування на політичній арені України.

Також повідомлялося, що російська влада поки не отримували від України повідомлень з ініціативами по розміщенню на Донбасі миротворчих місій ООН.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...