Путін вніс до Держдуми проект змін до Конституції РФ

Депутати Держдуми РФ зберуться на розгляд путінського законопроекту 21 січня

Путін вніс до Держдуми проект змін до Конституції РФ
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Президент РФ Володимир Путін у понеділок, 20 січня, вніс проєкт закону щодо внесення змін до російської Конституції на розгляд Держдуми. Для обговорення законопроєкту депутати Держдуми зберуться  21 січня.

Як передає НАРОДНА  ПРАВДА, про це повідомляють  росЗМІ.

“Президент Росії Володимир Путін вніс до Держдуми проєкт закону про внесення поправок до Конституції РФ. Представниками президента Росії під час розгляді згаданого законопроєкту в Державній думі будуть співголови конституційної комісії Андрій Клішас, Павло Крашенинников і Талія Хабрієва”, – повідомив речник  російського президента Дмитро Пєсков.

Крім того, як пише “РИА Новости”, голова комітету думського комітету з фізкультури і спорту Михайло Дегтярьов сказав, що обговорювати правки до Конституції РФ рада Держдуми планує у вівторок, 21 січня, на позачерговому засіданні.

Як відомо, Путін 15 січня підписав розпорядження про створення робочої групи з підготовки поправок до конституції і затвердив склад її учасників. До групи увійшли 75 політиків, законодавців, вчених і громадських діячів.

Її співголовами стали голова комітету Ради Федерації з конституційного законодавства і державного будівництва Андрій Клішас, глава комітету Держдуми з держбудівництва та законодавства Павло Крашенінніков, а також директор Інституту законодавства і порівняльного правознавства при уряді РФ Талія Хабрієва.

Вказана робоча група вже направила російському президенту лист з попередніми поправками до Основного закону РФ. Зокрема, пропонується внести зміни до 14 статей Конституції: 75, 78, 79 (всі – глава “Федеральний устрій”), 81, 83 (глава “Президент РФ”), 97, 102, 103 (глава “Федеральні збори”), 110, 114 ( глава “Уряд РФ”), 119, 125, 129 (глава “Судова влада та прокуратура”) і 132 (глава “Місцеве самоврядування”).

При цьому, говорячи про пропозицію Путіна обмежити пріоритет міжнародного права над російським, в робочій групі зазначили, що при розробці таких норм потрібно поважати основні принципи міжнародного права. Представники групи вважають, що міжнародні договори, що увійшли до національної правової системи, “повинні підкорятися” Конституції.

Нагадаємо, 15 січня президент Росії  Володимир Путін звернувся з черговим, 16-тим, посланням до Федеральних зборів. В ньому президент РФ зявив про намір внести зміни до Конституції РФ.

Додамо, що  15 січня Кабмін Росії подав у відставку. Про це прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв повідомив під час зустрічі кабінету з президентом Володимиром Путіним після його послання, в якому той висловив пропозиції про внесення змін до Конституції.

Також 15 січня президент РФ Володимир Путін вніс кандидатуру прем’єр-міністра Росії.  Новим прем’єром замість Дмитра Медведєва стане глава Федеральної податкової служби Росії Михайло Мішустін.

Джерело: Народна Правда