Стало відомо, як вчителів російськомовних шкіл будуть перекладати на українську мову

Української мови в російськомовних школах стане більше з вересня 2020 року.

Стало відомо, як вчителів російськомовних шкіл будуть перекладати на українську мову
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Після того, як Верховна Рада затвердила Закон про повну загальну середню освіту, який, зокрема, встановлює моделі навчання по-українськи для різних шкіл, педагогів російськомовних навчальних закладів відправлять на курси підвищення кваліфікації.

Loading...

Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» заявила міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

«Нам зараз важливіше підготувати вчителів, щоб вони були готові викладати державною мовою і підтягнули свою термінологію. Для них ми будемо робити окремі курси підвищення кваліфікації, літню школу для того, щоб вони покращили свої знання мови», — зазначила вона.

За словами міністра, української мови в російськомовних школах стане більше з вересня 2020 року. Нововведення в освітній сфері не відстрочили на кілька років, оскільки для дітей, які навчаються російською мовою, вивчити українську і вчитися на ньому значно легше, ніж дітям, які навчаються, наприклад, угорською.

«Це середовище, в якій українську мову чують. Тому для них цей перехід буде менш болючим і менш складним», — вважає Ганна Новосад.

Раніше повідомлялося, що у 2020 році заробітні плати педагогічних працівників зростуть на 9%.

Також у цьому році під час підвищення кваліфікації діятиме принцип “гроші ходять за вчителем”, а самі вчителі будуть брати безпосередню участь у плануванні свого професійного розвитку. 

Нагадаємо, що з 16 січня вся реклама на телебаченні, радіо, а також в друкованих виданнях в Україні повинна бути виконана виключно державною мовою.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...