Влада готує “сюрприз” пенсіонерам: як не залишитися без виплат

Пенсійне казначейство буде розпоряджатися внесками українців на загальнообов'язкове накопичувальне страхування

Влада готує “сюрприз” пенсіонерам: як не залишитися без виплат
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні планують запровадити  багаторівневу пенсійну систему. Окрім Пенсійного фонду, планують відкрити  Пенсійне казначейство, яке буде займатися пенсійними накопиченнями українців. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  “Сегодня“.

Loading...

Структура обов’язкової накопичувальної пенсійної системи буде досить складною. Гроші, сплачені у вигляді внесків на загальнообов’язкове накопичувальне страхування, будуть надходити в Пенсійне казначейство. Всі перераховані українцями гроші Пенсійне казначейство має буде передавати на заощадження в банки-зберігачі.

Розпоряджатися (керувати) зібраними грішми в період їх зберігання будуть компанії з управління активами та недержавні пенсійні фонди. Працівникові хочуть дозволити самому вибирати, кому довірити свої кошти. А також вибирати, як саме повинні використовуватися його гроші, тобто вибирати пенсійний портфель: консервативний, збалансований або динамічний. Форма майбутніх виплат може бути теж різна: одноразові, прискорені, програмні, довічні.

Функція Пенсійного казначейства – допомогти людині з вибором управителів і пенсійного портфеля, а також розподілити його гроші між декількома компаніями-управителями (диверсифікувати).

Законопроект №2683 передбачає, що відрахування на обов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення будуть робити і роботодавці (крім ЄСВ), і працівники. Роботодавці зобов’язані будуть перераховувати 2% від розміру заробітної плати працівника, а кожен працюючий українець – мінімум 1%, а при бажанні – і більше. Роботодавець буде зобов’язаний пропорційно доповнювати внески працівника власними внесками в розмірі до 5% від суми заробітної плати такого працівника.

Оскільки розмір обов’язкових внесків безпосередньо залежить від розміру зарплати, а вони у всіх різні, то і доплати в старості люди будуть отримувати різні – пропорційно сплаченим в фонд грошей.

Нагадаємо,  з 1 грудня 2019 року Пенсійний фонд провів автоматичний перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, до 1624 гривень.

Раніше повідомлялось, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

До слова, пенсія в Україні нараховуватиметься по-новому – порядок виплати зазнав змін, а встановлення мінімального потрібного віку для нарахування пенсії за вислугу років Конституційний суд визнав незаконним.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...