Найчастіше українського громадянства просять росіяни: скільки паспортів вони отримали

У січні-травні в українське громадянство було прийнято 652 особи, а з червня - 438

Найчастіше українського громадянства просять росіяни: скільки паспортів вони отримали
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У 2019 році указами Президентів Петра Порошенка і Володимира Зеленського було взято в громадянство України 1,1 тис. іноземців, серед яких переважна більшість – росіян.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Українські новини.

Loading...

Крім того, згідно з інформацією Державної міграційної служби та Міністерства закордонних справ, як за Петра Порошенка так і при Володимирі Зеленському українське громадянство отримало найбільше росіян – 97 і 84 відповідно (всього 181 особа).

Крім того, протягом 2019 року указами президента України припинено громадянство України внаслідок його втрати 22 особам. Зокрема, в січні-травні (за президентства Петра Порошенка переважно) було припинено громадянство 13 осіб, а з червня (при президентство Зеленського) – 9 осіб.

“У 2019 указами президента України припинено громадянство шляхом виходу з громадянства України в період з 1 січня по 19 травня (при Порошенко) – 2 731 особи, в період з 20 травня (при Зеленському) – 3 255 осіб”, – повідомили у МЗС.

У січні-травні в українське громадянство було прийнято 652 особи, а з червня – 438.

Всього в громадянство України в 2019 році було прийнято найбільше людей з Росії – 181, Сирії – 124 і Вірменії – 105, а 89 осіб до цього не мали громадянства будь-якої країни.

Також в минулому році українцями стали: 63 особи з Ірану, 60 – Іраку, 50 – Лівану, 49 – Афганістану, 41 – Молдови, 34 – Узбекистану, 33 – Йорданії, 32 – Білорусі та по 31 з Грузії і Азербайджану. Крім того, громадянство України отримали 25 осіб з Єгипту, 23 – Туреччини, 19 – Нігерії, 14 – Пакистану, 11 – Індії, по 8 – Ємену і Марокко, 7 – В’єтнаму, по 6 – Камеруну та Судану, по 5 – Казахстану і Лівії. Також громадянами України стали 4 людини з Алжиру, по 3 – з Палестини, Туркменістану, Гвінеї, Ефіопії і Бангладеш, по 2 – Куби і Тунісу, по 1 – Латвії, Монголії, Конго, Демократичної республіки Конго, Анголи, Гани, Мадагаскару і Бразилії .

А тим часом у минулому році 196 тисяч жителів непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей отримали російське громадянство за спрощеною процедурою. Крім того, 232 заяви на громадянство були відхилені.

До слова, Кабінет міністрів України спростив набуття громадянства для добровольців, які захищали Україну на Донбасі. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що рішення Кабміну спрощує подання документів на отримання громадянства, однак рішення приймається відповідно до норм законодавства.

Джерело: Народна Правда