Українцям уріжуть зарплати та позбавлять надбавок: що придумали депутати для бюджетників

У деяких регіонах бюджетникам вже урізали зарплати

Українцям уріжуть зарплати та позбавлять надбавок: що придумали депутати для бюджетників
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Кабмін подав до парламенту відразу два законопроекти, які можуть суттєво вдарити по гаманцях бюджетників. Народні обранці пропонують відв’язати зарплати у бюджетній сфері від прожиткового мінімуму і платити “з урахуванням фінансових можливостей державного та місцевих бюджетів”. Експерти впевнені, це сильно скоротить і без того невисокі доходи працівників бюджетної сфери.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі Страны.

Loading...

Видання зазначає, що в парламенті з’явилися два проекти на цю тему – №2720 та №2721. Законопроект №2720 пропонує позбутися прив’язки до прожиткового мінімуму по штрафах. Але, як стверджує автор статті, там є ще й аналогічна пропозиція по зарплатах. Якщо зараз мінімальний посадовий оклад у бюджетній сфері прив’язаний до прожиткового мінімум (в цьому році — близько 2 тисяч гривень), то, відповідно до нового законопроекту, його пропонується зафіксувати та формувати окремо, і щорічно прописувати в бюджеті на наступний рік.

У Києві впевнені, прожитковий мінімум давно не відповідає економічним реаліям. При цьому якщо прожитковий мінімум підвищити, автоматично зростуть і всі прив’язані до нього бюджетні платежі — мінімальні пенсії, соціальні виплати, штрафи та зарплати бюджетників. У Кабміні відзначають, таке навантаження бюджет не потягне.

Прожитковий мінімум вирішили замінити щодо  соцвиплат і штрафів на якусь базову величину, а щодо зарплат для бюджетників – щороку визначати нові посадові оклади, в залежності від можливостей бюджету. Тобто, якщо гроші є, оклади бюджетників можуть підвищити, а якщо ні — то залишать на колишньому рівні, а то і знизять.

У Федерації профспілок підкреслюють, депутати фактично можуть ліквідувати заборону встановлювати мінімальну зарплату бюджетникам не нижче прожиткового мінімуму, а це порушує норми Конституції і закону “Про державні соціальні гарантії”. Експерти також не виключають, що мізерні зарплати бюджетників можуть “заморозити”, як це вже сталося зі стипендіями.

При цьому для позабюджетної сфери в законопроекті зберігається норма про те, що мінімальний посадовий оклад повинен становити не менше 50% від мінімальної зарплати (тобто, при мінімалці в 4,7 тисяч гривень в цьому році — 2350 гривень).

“Впровадження двох підходів у визначенні посадових окладів для працівників бюджетної і позабюджетної сфери — призведе до дискримінації у сфері праці, зокрема, порушується право громадян на рівну оплату праці. А відсутність критеріїв щодо визначення посадових окладів бюджетників норм і провокує складності при формуванні бюджетних запитів на наступний рік”, — зазначають у Федерації профспілок.

Стосовно законопроекту №2721, то ним передбачено внесення змін до положення Бюджетного кодексу. Згідно з ним, Кабмін фактично в ручному режимі зможе встановлювати оклади “з урахуванням фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів” для наступних категорій:

працівників установ та організацій окремих галузей бюджетної сфери
працівників державних органів, органів прокуратури, судів
військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу

“Таке нововведення в умовах дефіциту державного та місцевого бюджетів загрожує встановленням різних окладів для різних категорій працівників та необґрунтованою диференціацією оплати праці в бюджетній сфері”, — вважають у профспілках.

Крім того, йдеться в статті, Кабмін готує ще одне нововведення — зарплати чиновників хочуть  прив’язати до ефективності їх роботи, так званого KPI. “Неефективністю”, зазначимо, завжди можна буде виправдати скасування премії або доплати.

Окремо видання відзначає, що в деяких регіонах урізують зарплати бюджетникам вже зараз нібито з посиланням на бюджетний дефіцит. Страждають дрібні чиновники в райадміністраціях, вчителі і лікарі.

Цю інформацію вже підтвердив голова секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський. Він поскаржився на відповідні “сигнали” з регіонів, зокрема, від медиків. Люди кажуть, що їм не виплатили премії і обіцяні 13 зарплати перед Новим роком.

Як повідомлялося раніше, українці можуть залишитися без пенсій за тотального контролю всіх одержувачів державної допомоги. Як відомо, парламент прийняв закон, який дозволяє Міністерству фінансів контролювати реєстри пільговиків та їх фінансові потоки.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...