Відставка Гончарука: кому це вигідно та чому Зеленський не погодився

У Зеленського занадто коротка "лава запасних"

Відставка Гончарука: кому це вигідно та чому Зеленський не погодився
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, який напередодні став фігурантом гучного касетного скандалу, написав заяву про відставку, але далі залишається на посаді глави уряду. Володимир Зеленський поки не прийняв відставку прем’єра і дав йому шанс – до 4 лютого. Президент заявив, що його не влаштовує ряд напрямків, за які відповідально уряд.

Про те, кому може бути вигідна відставка Гончарука, йдеться в матеріалі “24 каналу“, пише НАРОДНА ПРАВДА.

Заступник голови Українського інституту аналізу та менеджменту політики Владислав Дзівідзінський в коментарі виданню не виключив, що у цієї історії є організатор і замовники. Поставити прослуховування в кабінеті прем’єра і потім злити просто так нереально.

“Є гравці, які починають розхитувати владу, або провокувати різні боки, щоб зміцнити власні позиції всередині владної команди”, – вважає Дзівідзінський.

Зокрема, експерти активно кажуть, що відставка Гончарука вигідна міністру внутрішніх справ Авакову, який може претендувати на посаду прем’єра.

“СБУ очолює близький до Зеленському Баканов. Розвідка прослуховуванням Гончарука не стане займатися. Методом виключення, це могли зробити МВС або це помста колишнього глави Державного бюро розслідувань Труби”, – зазначає політолог.

У той же час, розповідає Дзівідзінський, українська політика непередбачувана. В ході реалізації сценарію все може піти зовсім не так, як планувалося. Сам організатор може отримати менший результат або навіть небажаний. А ось хтось інший отримає вигоду.

Однією з причин, по якій Зеленський залишив Гончарука Владислав Дзівідзінський вважає те, що у Зеленського занадто коротка “лава запасних”. Крім того, додамо, відставка не в компетенції глави держави.

“Реального кадрового складу для якісної заміни нинішніх міністрів у Зеленського немає. А якщо і другий склад уряду знову провалився б, то це суттєво і швидко вдарило по рейтингах Зеленського”, – вважає Владислав Дзівідзінський.

А політолог Андрій Вігірінський додає: за відставку Гончарука у Верховній Раді можуть проголосувати. Але призначення нового прем’єра парламентарії не підтримають:

“За відставку Гончарука проголосують “Батьківщина”, “Опплатформа – За життя”. А чи будуть голоси за нового кандидата? У фракції “Слуга народу” є крило, яке підтримує Гончарука. У будь-якому випадку вони не проголосують за іншу кандидатуру. В результаті Гончарук стане виконуючим обов’язки”.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський прокоментував скандал з прослуховуванням в Кабінеті міністрів, після якого прем’єр-міністр Олексій Гончарук подав заяву про відставку. Зеленський вимагає від правоохоронних органів за два тижні встановити причетних до запису розмов під час зустрічі Гончарука, міністрів і представників Національного банку України.

Також повідомлялося, що президент підтвердив, що отримав заяву прем’єра про відставку, але натякнув на своє гарне ставлення до Гончарука та його «молодому уряду».

Джерело: Народна Правда