Милованов заявив, що новий Трудовий кодекс краще захищатиме українців від звільнення

Міністр роз'яснив механізм звільнення працівника за новим законом

Милованов заявив, що новий Трудовий кодекс краще захищатиме українців від звільнення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов переконаний, що новий закон про працю більше захищатиме працівників від безпідставних звільнень, ніж чинний. За словами міністра, новий закон не дозволить звільнити без пояснення причин.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це Милованов написав на власній сторінці у  у Facebook 22 січня.

Loading...

За  словами чиновника, на підставі ст. 40 чинного Трудового кодексу роботодавець може звільнити працівника в разі реорганізації підприємства, невідповідності працівника обійманій посаді; систематичного невиконання обов’язків та з інших причин. Водночас вихідну допомогу в розмірі окладу, за словами Милованова, видають “тільки у виняткових випадках”.

“За чинним кодексом, якщо роботодавець хоче, то він легко звільняє працівника і не несе матеріальної відповідальності за своє рішення. Реорганізація стала універсальним механізмом для масових скорочень. У ст. 35 проєкту закону “Про працю” йдеться про можливість звільняти за ініціативою роботодавця, але не йде мова, що це має відбутися без пояснення причин. Ми пропонуємо роботодавцям бути передбачуваними та послідовними у стосунках із працівниками. Причинами для звільнення за ініціативою роботодавця можуть бути підстави, прописані в трудовому договорі, який підписує працівник і роботодавець під час оформлення трудових відносин! Жодних вигадок і маніпуляцій у процесі роботи”, – зазначив Милованов.

Він додав, що в законопроєкті “Про працю” запропоновано зробити матеріальну компенсацію обов’язковою, а також “заборонити фіктивні перетворення підприємств задля скорочення штату”.

Милованов заявив, що новий Трудовий кодекс краще захищатиме українців від звільнення

 

Нагадаємо, раніше міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що новий законопроект про працю не обмежує права працівників.

Своєю чергою міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов заявив, що новий Трудовий кодекс – це “революційний” законопроєкт, який різко обмежує права найманих працівників і різко розширює права роботодавців.

Раніше повідомлялося, що серед головних новинок нового Трудового кодексу: легалізація фрілансерів, більше днів відпустки, відповідальність за цькування на робочому місці (моббінг). Не обійшлося і без мінусів. Зокрема експерти заявляють, що працівника буде набагато легше звільнити і навіть без його згоди.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...