Нові правила оплати за газ: хто і скільки заплатить

З січня українці платитимуть за транспортування і доставку газу окремо

Нові правила оплати за газ: хто і скільки заплатить
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З 1 січня оператори газорозподільних систем (облгази) виставляють українцям вартість за газ в двох платіжках. Окремо – за сам спожитий газ, окремо – за його розподіл (доставку) споживачеві. При цьому тарифи за розподіл в кожному регіоні різні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє консультаційний центр для населення “ГазПравда”.

З січня тарифи на розподіл газу, які раніше закладалися в загальну платіжку, виросли на 46%. З 1 липня піде ще одне подорожчання – на 20%. Нові тарифи стосуються 44 облгазів. Зараз тариф для них за доставку становить від 0,28 до 1,99 гривні за 1 куб. м в залежності від регіону, з 1 липня – від 0,28 грн ( “Київгаз”) до 2,73 грн ( “Спектргаз”, Львів) за 1 куб. м в місяць.

Тариф за розподіл газу визначається в залежності від споживання за попередній “газовий рік” (з 1 жовтня 2018-го по 30 вересня 2019-го). Обсяг спожитого газу множиться на тариф на розподіл і ділиться на 12 (число місяців в році).

Нові правила оплати за газ: хто і скільки заплатить

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що плата за доставку стягуватиметься незалежно від плати за газ. Тобто, протягом опалювального сезону, коли приходять великі платіжки, можна буде розраховуватися тільки за газ, а доставку сплатити пізніше.

Також нещодавно ми писали про те, що в січні 2020 року комунальні платежі за опалення можуть подешевшати відразу на 30%.

Джерело: Народна Правда