Спалах пташиного грипу: українцям зробили важливе повідомлення

Українцям радять утриматися від купівлі яєць і м'яса птиці у місцях стихійної торгівлі

Спалах пташиного грипу: українцям зробили важливе повідомлення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

На Вінниччині зафіксували спалах пташиного грипу. В Державній службі з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів порадили українцям тимчасово відмовитися від купівлі курятини і яєць у місцях стихійної торгівлі для уникнення поширення захворювання.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні  пресслужби Держпродспоживслужби.

Loading...

В управлінні Держпродспоживслужби  у Вінницькій області повідомили про спалах небезпечного захворювання.

Наразі у 3-х птахівничих господарствах нараховується 116 тис. голів птиці, станом на 09:00 21 січня умертвлено безкровним методом та спалено 22 тис. голів птиці.

“Лабораторні дослідження встановили діагноз “грип птиці” типу А, субтипу H 5. Наразі продовжуються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника грипу птиці”, – додали у службі.

В Держпродспоживслужбі розповіли, як вберегтися від небезпечного захворювання.

“Під час спалахів пташиного грипу не рекомендовано купувати продукти птахівництва, а саме тушки птахів та яйця, у місцях стихійної торгівлі. Ці продукти потрібно купувати тільки на офіційних ринках, у магазинах і офіційній торговій мережі. Також м’ясо птиці не варто вживати без попередньої термічної обробки”, – заявив начальник Управління здоров’я та благополуччя тварин Держпродспоживслужби Микола Сонько.

Також він пояснив, що пташиний грип є транскордонним захворюванням, яке неможливо зупинити на кордоні, оскільки основним фактором поширення є інфіковані дикі перелітні птахи.

“Під час спалаху пташиного грипу серед птахів існує можливий ризик і для людей внаслідок безпосередніх чи близьких контактів з інфікованими птахами. Однак наразі немає зареєстрованих випадків, щоб джерелом захворювання людей на пташиний грип було пташине м’ясо чи яйця, але аби убезпечити себе від негативних наслідків, слід утриматися від купівлі м’яса птиці у місцях стихійної торгівлі”, – додав Сонько.

Нагадаємо,  в кінці грудня в Китаї було зафіксовано спалах пневмонії невідомого походження в місті Ухань. Попередньо встановлено, що збудником захворювання став новий тип коронавіруса – 2019-nCoV. Станом на 22 січня  число підтверджених випадків зараження новим різновидом коронавіруса в Китаї досягло 440, 9 людей померли.

Джерело: Народна Правда
загрузка...