Транш від МВФ: Гончарук озвучив головні параметри програми

Так, нова програма може містити пункт про зниження адміністративного тиску на енергетичних ринках

Транш від МВФ: Гончарук озвучив головні параметри програми
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Україна найближчим часом очікує схвалення Радою директорів МВФ рішення про нову трирічну програму.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в інтерв’ю в спеціальному випуску The Report Company у співпраці з Newsweek заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Loading...

Гончарук відзначив важливість співпраці з МВФ, оскільки мова йде не тільки про гроші, але і про довіру.

“Вони – наш ефективний інструмент для відновлення довіри до України на міжнародному рівні. Найближчим часом ми очікуємо отримання трирічної програми МВФ, ми погоджуємо ключові умови”.

Гончарук також зазначив, що нова програма може містити пункт про зниження адміністративного тиску на енергетичних ринках, що, на його думку, може призвести до подальшої лібералізації в цій області.

“Раніше напередодні виборів тарифи знижували до мінімуму, щоб ощасливити людей, але для цього не було жодного економічного обґрунтування, а, отже, це завдавало шкоди національній економіці. Це також була схема, яка дозволила відібрати у держави мільйони доларів. Тому лібералізація ринку є дуже важливим кроком”, – додав він.

Гончарук також заявив, що важливою частиною програми МВФ стане підтримка незалежності Національного банку. На його думку, ця організація здатна забезпечити макроекономічну стабільність.

За його словами, існують також важливі елементи банківського сектора, які можна переглянути. Однією з особливостей сектора є те, що зараз дуже великий відсоток державних банків, отже, наявність якісного корпоративного управління в цих банках під великим питанням. “Ми повинні ввести гарне корпоративне управління, щоб запобігти втручанню політиків у діяльність фінансового сектора через ці великі державні банки”, – додав він.

“Ще один дуже важливий блок – антикорупційний. Деякі органи боротьби з корупцією, створені за останні п’ять років, зараз функціонують належним чином і вже мають певні досягнення. Іншим важливим питанням є незаконне збагачення. В жодному разі не можна закривати очі на корупцію. Крім цього, драйверами змін економічної системи є земельна реформа, приватизація”, – цитує Гончарука РБК-Україна.

Нагадаємо, раніше директор — розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що у світі продовжує зростати нерівність доходів і добробуту, що зазвичай відбувається перед фінансовою кризою.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...