Названо дату місцевих виборів в Україні

В "Слузі народу" більше не хочуть дострокових виборів до місцевих рад і міських, селищних голів

Названо дату місцевих виборів в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Партія «Слуга народу» відмовилася від ідеї проведення дострокових місцевих виборів в Україні. Відтак в Україні відбудуться чергові місцеві вибори, дату яких буде призначено відповідно до чинного законодавства. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Думську», таку заяву зробив спікер Верховної ради Дмитро Разумков під час візиту до Одеси.

Loading...

За його словами, місцеві вибори в Україні відбудуться у встановлений законом термін – 31 жовтень 2020 року. При цьому до дня голосування український уряд планує завершити розпочату децентралізацію, що дозволить місцевій владі отримати більше можливостей для перетворень.

«Час у нас є, тому, думаю, ми встигнемо», – сказав Разумков.

Нагадаємо, перед Новим роком президент Володимир Зеленський підписав новий виборчий кодекс України, який набере чинності вже 1 січня 2020 року.  Так, одномандатні округи скасовуються, тепер вся Рада буде обиратися за партійними списками, але сама партія визначить тільки першу десятку. Вирішувати, хто увійде в ці списки, будуть самі виборці на дільницях. Йдеться про так звані “відкриті списки”.

Відтак українці голосуватимуть по-новому вже з 2020 року – без мажоритарки і з відкритими виборчими списками.   Головні нововведення нового Виборчого кодексу: Верховна Рада відмовилася від змішаної системи виборів із мажоритаркою, водяться відкриті партійні списки з регіональними округами,  прохідний бар’єр для партій становить 5%, виборець зобов’язаний проголосувати і за партію, і за одного з її кандидатів у регіональному списку, регіональним кандидатам треба зібрати 25% виборчої квоти голосів, щоб потрапити у “прохідну” частину списку.

Джерело: Народна Правда
загрузка...