“Північний потік – 2” заблоковано на два роки – Atlantic Council

Україна збереже свій статус транзитної держави

”Північний потік – 2″ заблоковано на два роки – Atlantic Council
Автор Кравченко Станіслав в Економічна правда/Новини
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Санкції Конгресу США, а також ряд інших факторів мінімум на два роки призупинили будівництво газопроводу “Північний потік – 2”, запуск якого Росія нещодавно перенесла на півроку, а за умови продовження тиску з боку Заходу цей газопровід може взагалі припинити своє існування.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Сегодня”, про це заявив директор Євразійського центру “Атлантичної ради” (Atlantic Council) Джон Гербст у четвер на конференції “Україна як наріжний камінь: Створення інтегрованого ринку газу в Європі” в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Loading...

Північний потік – 2″ призупинено щонайменше на два роки, а можливо, і довше. Росіяни “можуть бити себе в груди” і заявляти, що завершать цей проект, проте в нинішніх умовах він взагалі може припинити своє існування. Я не буду робити прогнозів, що “Північний потік – 2” помре, але я скажу вам, що існує дуже хороший шанс, що так і станеться. А це означає, що роль України як транзитної держави залишиться, хоча і не в таких масштабах, як раніше “, – вважає він.

Аналітик пояснив це тим, що для завершення “Північного потоку – 2” Росії знадобиться компанія, яка забезпечить технологічну можливість для прокладки труб  дном моря. Оскільки у РФ таких компаній немає, залишаються іноземні партнери.

Санкції США – це кровопускання для будь-якої іноземної компанії, яка захоче вести такий бізнес з росіянами, оскільки всі дороги ведуть в США. Це може змінитися з часом, хоча я не думаю, що так станеться“, – зазначив Гербст.

Він додав, що дуже важливо, щоб США продовжували приділяти увагу “Північному потоку – 2” щодо накладення цільових санкцій на будь-яку фірму, яка спробує співпрацювати з Росією.

Потрібно це робити ще і ще, щоб переконатися, що будь-яка західна технологія, яка могла бути використана для допомоги росіянам, не зможе бути задіяна, і щоб кожен розумів, що буде наступним, якщо піде далі. Цьому слід приділяти достатньо уваги“, – підкреслив представник Atlantic Council.

Нагадаємо, раніше Комітет Сенату США у закордонних справах підтримав законопроект, яким запроваджуються санкції у зв’язку з підводним спорудженням газопроводу “Північний потік-2” на дні Балтійського моря. Законопроект користується двопартійною підтримкою, адже на засіданні комітету проект закону щодо санкцій у зв’язку з підводним спорудженням газопроводу “Північний потік-2”, схвалило 20 сенаторів. Проти проголосували двоє сенаторів.

Раніше у Кремлі висловили впевненість, що, незважаючи на можливі санкції США, газопровід «Північний потік–2» буде побудовано.

Нагадаємо також, компанія Nord Stream 2 AG, яка будує для Росії “Північний потік-2”, подала до суду проти рішення ЄС про прийняття газової директиви. Розглядати позов будуть в суді Європейського союзу загальної юрисдикції.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...