Бандеру назвали “агентом Гітлера”: експерт розставив крапки над “і”

Пропагандисти використовували низку відомих історичних фактів

Бандеру назвали “агентом Гітлера”: експерт розставив крапки над “і”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

На думку історика Станіслава Кульчицького, російська пропаганда створила фейк про главу ОУН Степана Бандеру, базуючись на доповіді ЦРУ США 1951 року.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель.

“Але в цьому фейку спекулюють на американцях, що, як відомо, перші вороги Росії. Знаючи, що американці користуються авторитетом в Україні, вони створюють подібні фейки”, – пояснив він.

Кульчицький пояснив, що пропагандисти використовували низку відомих історичних фактів, оскільки “фейки не можуть повністю ґрунтуватися на вигадках”. Зокрема історичним фактом є проголошення у 1941 році у Львові “Акту відновлення Української держави” у присутності “місцевих німецьких офіцерів досить високого рангу”.

“Бандера і вся ця гілка українських націоналістів тоді дружила з нацистами. Вони сподівалися, що Гітлер дозволить існування Української держави. Але пізніше з’ясувалося, що Гітлер мав інші плани. Згідно з планом “Ост”, Гітлер хотів створити “Велику Німеччину” від Чорного до Північного моря. і всі люди, які жили на цих територіях – і українці, і білоруси, і поляки, і частково росіяни – підлягали або германізації, або депортації, або знищенню”, – нагадав Кульчицький.

Щодо “агента Гітлера” історик пояснив, що “бандерівці намагалися дружити з ворогами Кремля”, зокрема з нацистами. Але все змінилося у 1941 році, і з того часу нацистська Німеччина розглядала організацію Бандери і його самого як свого ворога.

Нагадаємо, раніше на повідомлення російських ЗМІ, які з посиланням на розсекречені документи ЦРУ опублікували інформацію про те, що Бандера нібито був професійним агентом Гітлера, відреагував журналіст Денис Казанський, посилаючись на канал KGB files.

А тим часом в 40 км від кордону з Москвою, в Конотопі на Сумщині запропонували встановити пам’ятник Степану Бандері.

Джерело: Народна Правда