Китайський Новий рік 2020: історія та традиції свята

Вже 25 січня прийде рік білого металевого Щура

Китайський Новий рік 2020: історія та традиції свята
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Світ вже багато днів живе у новому, 2020 році, однак рік білого металевого Щура офіційно настане лише в суботу, 25 січня, Китайський Новий рік має цікаву історію та традиції.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

Історія свята
У побуті назву Китайського Нового року Чунь Цзе ще називають “Нянь”. За легендою, це страхітливе чудовисько з рогами на голові, що жило в древньому Китаї. Увесь рік він жив на глибині моря, і лише один раз в рік випливав назовні. Напередодні Нового року він вривався в поселення, їв худобу та губив життя людей. Селяни його дуже боялися його і перед Новим роком залишали свої оселі і тікали в гори, щоб заховатися від страшного звіра.

Одного разу в село прийшов немічний чоловік. Ніхто його не прийняв у свій дім, окрім однієї жінки, хоча й вона вмовляла його покинути село. Усміхнувшись, старенький попросив дозволу залишитись в оселі на ніч, щоб вигнати Няня з села назавжди.

Коли опівночі Нянь наблизився до будинку в якому горів вогонь, а двері були пофарбовані червоною фарбою – він побоявся зайти всередину. Виявляється, що він боїться полум’я, гучного шуму і червоного кольору.

З того часу напередодні Нового року усі жителі наклеюють на свої двері червоні написи, запалюють вогні, веселяться і стараються не спати всю ніч.

Традиції свята
В перший день Китайського Нового року жителі ставлять у тарілку трохи їжі, щоб задобрити Няня. За одним столом збирається уся родина. На столі обов’язково повинні бути м’ясні, рибні, курячі страви, багато рису, а також цзяоцзи – традиційні китайські пельмені.

Свято триває увесь тиждень: люди ходять в гості до друзів, родичів чи сусідів. Збираючись в гості, треба подарувати господарям мандарини, адже вони є символом фінансового достатку.

Завершується Китайський Новий рік гучними феєрверками, щоб відлякати злих духів.

До слова, Білий щур любить світлі тони і все блискуче. Тому варто вибрати білий, бежевий, кремовий і інші подібні кольори. І прикрасити свій образ блискучими аксесуарами.

Також повідомлялося, що рік білого металевого Щура відкриває 12-річний місячний цикл китайського календаря. Це – вдалий час для укладення шлюбу та поповнення у родині.

Джерело: Народна Правда