Україна катастрофічно втрачає населення: куди поділися 11 мільйонів

Ми поступово приходимо до ситуації, коли все меншій кількості працездатного населення доводиться утримувати старіюче покоління

Україна катастрофічно втрачає населення: куди поділися 11 мільйонів
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Станом на 1 грудня 2019 року в Україні мешкає 37 млн 289 тисяч осіб. За два десятиліття населення України скоротилося на 11,2 млн осіб, що можна порівняти з населенням Фінляндії і Норвегії разом узятих.

З чим пов’язано демографічна катастрофа і як вона позначиться на країні, йдеться у матеріалі видання “Вести“, пише НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Експерти відзначають, що цифри, які напередодні оприлюднив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет, можуть відрізнятися від реальних, адже використовувалася незвичайна методика — за допомогою мобільних.

Зокрема, як каже соціолог Ірина Прибиткова, це збільшує ризики виникнення помилок: “Новітні способи перепису мене особисто бентежать. Зазвичай перед проведенням перепису обов’язково проводиться соціально-демографічне дослідження, вносяться виправлення, готують апарат, вчать… Тут же всього цього не було. І тоді виникає питання: як же вони рахували? Адже телефони є далеко не у всіх, та й вишки не покривають всю територію країни. А це означає, що порушується статистичний порядок”.

При цьому ніхто не сперечається, демографічна ситуація в країні катастрофічна. Причин для цього декілька. Перше, у новому переписі не враховувалися окуповані території Криму і Донбасу.

Але важливим є те, що зараз в репродуктивний вік входять ті, хто народилися в 90-х роках. А тоді, як відомо, був серйозний демографічний спад. Тобто сучасна демографічна ситуація продовжить погіршуватися, що може призвести до економічних проблем: різко обмежуються можливості військового призову, крім того, турбота про людей похилого віку  стає все більшим навантаженням для бюджету.

“В Україні помирає в два рази більше людей, ніж народжується … Як результат (демографічного спаду в 90-х – ред.) в Україні спостерігається один з найнижчих коефіцієнтів народжуваності в Європі — 1,3 дитини на одну жінку”, — говорить провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. в. Птухи НАН України Лідія Ткаченко.

Україна катастрофічно втрачає населення: куди поділися 11 мільйонів

Як повідомлялося раніше, в Україні чоловіків проживає майже на три мільйони менше, ніж жінок.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...