Мінімальна зарплата зросла: кому пощастило найбільше

Починаючи з 1 січня 2017 року заробітки в бюджетній сфері підвищуються все більш інтенсивно

Мінімальна зарплата зросла: кому пощастило найбільше
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З 1 січня 2020 року зарплати працівників бюджетної сфери зросли.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, причина – з січня зросли мінімальні зарплати в країні та оклади у бюджетному секторі.

Сегодня пише, що, починаючи з 1 січня 2017 року заробітки в бюджетній сфері підвищуються все більш інтенсивно.

Зазначимо, у 2017 році мінімальна зарплата зросла вдвічі з 1600 до 3200 гривень і це відразу позначилося на зарплатах бюджетників, передусім тих, хто має низькі розряди Єдиної тарифної сітки професій і відповідно, мало отримує. У 2018 році мінімальна зарплата зросла на 523 гривень – до 3723 гривень, в 2019-му ще на 450 грн – до 4173 гривень, в 2020-му – ще на 550 гривень – до 4 723 гривень. Мова йде про зарплати без вирахування податків.

Як відомо, за законом не можна платити менше мінімуму, а оклади багатьох професій нижче. З цієї причини з кожним роком все більшій кількості працівників доплачують до мінімальної зарплати. Видання наводить приклад: у 2020 році це стосується 50% професій, врахованих у Єдиній тарифній сітці – починаючи від прибиральниці і закінчуючи старшим науковим співробітником і вчителем вищої категорії. Але на практиці всім, хто займається більш-менш кваліфікованою працею і так платять більше за рахунок надбавок.

Але підвищення зарплати не означає, що працівники бюджетної сфери почали добре заробляти. Їх оклади мізерні. Тому вчителям і медикам доплачують різні надбавки та премії.

За інформацією Міністерства освіти і науки, для вчителів стала обов’язковою надбавка 10% від окладу за “престижність” професії. Також додатково платять 20% за перевірку зошитів, 10% за класне керівництво, 10% за завідування кабінетом, враховують додатково проведені уроки. Передбачена надбавка за стаж роботи: більше трьох років – це 10% окладу, понад 10 років – 20%, понад 20 років – 30%.

Аналогічні надбавки є і у медсестер, лікарів. В результаті їх зарплати виходять в 1,5-2 рази більше окладу (7-9 тис. грн). При цьому це нижче, ніж середня реальна зарплата в Україні.

Мінімальна зарплата зросла: кому пощастило найбільше

Як повідомлялося раніше, економісти підтримують підвищення доходів у бюджетній сфері, але називають їх зростання недостатнім. А нинішні розміри окладів, які не прив’язані до мінімальної зарплати, як було раніше, а до прожиткового мінімуму, що нижче мінімальної зарплати більш ніж удвічі, жорстко критикують.

Джерело: Народна Правда