Я не міг сказати: Зеленський зізнався, що весь час знав про збиття літака в Ірані

Досягти визнання Ірану в збиванні літака Україна допомагали США, Великобританія і Канада

Я не міг сказати: Зеленський зізнався, що весь час знав про збиття літака в Ірані
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент України Володимир Зеленський розповів, що версія технічної несправності в літаку МАУ, який зазнав аварії в Ірані, була виключена відразу. Але він не міг публічно повідомити про те, що літак збив Іран.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це президент заявив в інтерв’ю для ізраїльського “9 каналу”.

“І я до них поїхав (до родичів загиблих – Ред.). Я до них поїхав, я не міг в публічному полі говорити: “Нас збили”, але я приїхав до них і сказав: “Крім співчуття і так далі, я приїхав до вас з важливою інформацією. Хочу, щоб ви точно знали, це на сто відсотків не технічна помилка. І не помилка ваших рідних, і не помилка нашого професійного екіпажу”, – розповів Зеленський.

На другий день після авіакатастрофи йому було відомо, що літак збили військові. Але для того, щоб повідомити про це публічно, потрібні були докази.

“Я вважаю, що ми зробили кілька важливих кроків, які дали нам можливість натиснути на іранську сторону, і вони визнали, що це була не технічна поломка або помилка нашого екіпажу і літака МАУ”, – сказав президент.

За його словами, досягти визнання Ірану в збиванні літака Україна допомагали США, Великобританія і Канада. Також було спілкування з ізраїльською стороною.

“Ми змогли домогтися того, що на рівні президента, не тільки міністра оборони, але і на рівні президента, на всіх дипломатичних рівнях іранська сторона визнала, що український літак був збитий їхньою ракетою”, – заявив Зеленський.

Вирішальну роль у визнанні іранців зіграли українські фахівці, які вилетіли на місце аварії для розслідування.

Нагадаємо, літак Boeing-737 української авіакомпанії МАУ зазнав аварії вранці 8 січня неподалік від Тегерана. Встигнувши піднятися на висоту 2400 метрів, машина звалилася на землю. Всі 176 осіб, які перебували на його борту, в тому числі 11 українців – загинули.

Додамо, що версія про те, що літак був збитий, з’явилася практично у той же день після катастрофи. Ракети були випущені з зенітного ракетного комплексу “Тор”, який був розроблений в СРСР, а пізніше модернізований в РФ.

Також стало відомо, що в Ірані затримали кількох підозрюваних у справі про катастрофу українського літака “Міжнародних авіаліній України” після ракетного обстрілу. Відповідну заяву, за інформацією місцевих журналістів, зробив представник судової влади Ірану Голамхосейн Есмаїлі. Есмаїлі не уточнив, скільки саме людей затримали і хто вони. Він також додав, що розслідування перебуває на ранній стадії.

Джерело: Народна Правда