Науковці NASA виявили космічного «вампіра»

Зірка «краде» речовину у своєї сусідки

Науковці NASA виявили космічного «вампіра»
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Національне космічне агентство США NASA, яке раніше показало унікальний кадр сходу сонця з космосу, виявило зірку, яка час від часу «краде» речовину у своєї сусідки, що формує з нею подвійну зоряну систему.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на сайт NASA.

Loading...

У подвійну зоряну систему входить білий та коричневий карлики. Останній робить оберт навколо свого компаньйона кожні 83 хвилини на відстані близько 400 тисяч кілометрів (це приблизна відстань від Місяця до Землі).

Зірки розташовані дуже близько, що дає змогу білому карлику витягувати речовину у сусіда, як «вампір», зазначають астрономи. Вона формує диск навколо білого карлика. Коли кількість речовини досягає пікових значень, диск спалахує, яскравість білого карлика підвищується в 1600 разів, а потім він знову починає згасати.

Науковці NASA виявили космічного «вампіра»

Науковці пояснили, що білий карлик — це ядро, яке залишилося від зірки, що старіє, схожої на Сонце. Коричневий карлик є космічним об’єктом масою від 10 до 80 Юпітерів, але через свої малі розміри не здатний здійснювати ядерний синтез.

Нагадаємо, NASA хоче встановити зовні Міжнародної космічної станції «готель» RiTS (Robotic Tool Stowage) для пристроїв RELL (Robotic External Leak Locators). В “готелі” перебуватимуть два робота RELL, які використовують для пошуку витоків кисню ззовні станції.

Нагадаємо також, раніше NASA показало скафандри для польотів людини на Місяць і Марс. Фахівці зробили все для зручності астронавтів – костюми максимально мобільні. Навіть костюм з високим тиском усередині, який дасть людині можливість перебувати в безповітряному просторі, дозволяє астронавту присідати та згинати пальці рук.

Джерело: Народна Правда