Вчені назвали небезпеку проживання біля великих доріг та трас

Наявність парків біля місць проживання зменшує ступінь шкідливого впливу забрудненого повітря

Вчені назвали небезпеку проживання біля великих доріг та трас
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Люди, які живуть поблизу великих доріг і шосе, через забруднене повітря, збільшується ризик розвитку хвороби Паркінсона, розсіяного склерозу і хвороби Альцгеймера.

Свої висновки науковці опублікували в журналі Environmental Health, розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Вчені з Університету Британської Колумбії проаналізували інформацію про 678000 жителів району Метро-Ванкувер в Канаді у віці від 45 до 84 років. Згідно з отриманими даними, проживання на відстані не більше 50 метрів від великих доріг пов’язано зі збільшенням ризику розвитку хвороби Паркінсона, розсіяного склерозу, хвороби Альцгеймера та інших видів деменції. Автори припускають, що це пов’язано з високим рівнем забрудненості повітря.

Дослідження показало, що проживання біля парків та інших «зелених куточків» має захисну дію, знижуючи ймовірність неврологічних патологій.

У дослідженні вчені оцінювали близькість проживання людей до доріг, рівень забрудненості в кожному районі, рівень шуму і наявність парків поблизу місця проживання. Вони зіставили ці дані з захворюваністю неврологічними хворобами.

Зв’язок між рівнем забрудненості і захворюваннями вченим вдалося продемонструвати тільки для хвороби Паркінсона і деменції. Вони вважають, що такі докази для розсіяного склерозу і хвороби Альцгеймера не вдалося отримати з-за низької захворюваності в цьому районі. Щоб уточнити ці дані будуть потрібні більш великі дослідження.

Однією з важливих знахідок дослідження стало те, що наявність парків біля місць проживання зменшує ступінь шкідливого впливу забрудненого повітря.

Нещодавно глава Держпродспроживслужби столиці Олег Рубан повідомив про значне забруднення повітря в Києві – концентрація шкідливих речовин наразі перевищує норму в три рази.

До слова, одна столова ложка оливкової олії здатна врятувати від забрудненого повітря та поганої екології, зменшити негативний вплив шкідливих сполук на весь організм.

Джерело: Народна Правда
загрузка...