Україні не допоможе: Бутусов назвав реальні наслідки відставки Суркова

План Путіна покликаний змусити Україну припинити вогонь і де-факто визнати тим самим окупацію

Україні не допоможе: Бутусов назвав реальні наслідки відставки Суркова
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Помічник російського президента Владислав Сурков, який курирує бойовиків на Донбасі, заявив про свій відхід з державної служби. Його “пост” може зайняти колишній віце-прем’єр Дмитро Козак. Одако, за словами українського журналіста Юрія Бутусова, відставка Суркова нічого не змінить у війні Росії проти України.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це Бутусов написав на своїй сторінці в Facebook.

За словами Бутусова, роль впливу Суркова сильно переоцінена, оскільки була обмежена лише вузькою сферою компетенції – він займався комунікаційним полем агресії і інформвійну.

Loading...

“Війна проти України – це результат політики Путіна, нею керували Генштаб ВС РФ і ФСБ, а Сурков був не “сірим кардиналом”, а лише виконавцем певних інформаційних завдань. Про нього занадто багато говорять у РФ, перш за все ображений і не визнаний “наполеон” Гіркін, але це просто від обмеженого кругозору”, – вважає він.

За його словами, стратегічні цілі Путіна від такої перестановки теж ніяк не зміняться. Оскільки його мета в нашій країні інша. Насамперед він має намір змусити Україну припинити вогонь, і де-факто визнати в такий спосіб окупацію.

 “Це сценарій Придністров’я і Карабаху – коли миротворців не вводять, і окупована країна сама визнає неможливість опору агресору. Донбас і Крим фактично приєднані до РФ, і процес їхньої інтеграції до неї йде безупинно”, – аргументує Бутусов.

А по-друге, вважає він, “пацифістська політика Володимира Зеленського відповідає довгостроковій стратегії Путіна”. Через те, що вона просто послаблює опір російської агресії і підтверджує позицію Кремля про нездатність України контролювати всю свою територію.

“Україна відмовляється від боротьби за окуповані території, і так допомагає Путіну закріпитися на них назавжди. Росія намагається впливати на Зеленського через прямі контакти з його оточенням”, – додав журналіст.

Саме тому, переконаний Бутусов, глава РФ вирішив призначити нового виконавця, без “шлейфу публічних скандалів” – Дмитра Козака. Водночас, підкреслив він, Сурков нікуди не йде – просто його посада називатиметься по-іншому.

Виходячи з вищесказаного, журналіст підводить до декількох висновків:

  1. РФ закріплюється на захопленій землі, щоб максимально ускладнити повернення Криму і Донбасу до складу України.
  2. Від спроби захоплення України Путін відмовився на час – і тільки в результаті опору української держави, армії і суспільства.
  3. Путін намагається зробити вигляд, що буде грати із Зеленським за новими правилами, з чистого аркуша.
  4. Росія розгорнула свої адміністрації на окупованій землі, і Україна та ОБСЄ покірно спостерігають за цим процесом, а протести слабшають із кожним днем.
  5. В Україні Зеленський управляє країною і війною в режимі ручного управління, системна державної політики відсутня. А ось Путін веде війну спираючись на інституції.
  6. Війна проти України триває, і ворог діятиме активніше, але інструменти війни в Кремлі постійно змінюють і доповнюють.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на економічному форумі в Давосі в середу, 22 січня,  заявив, що війну на Донбасі можна завершити буквально завтра, але для цього необхідне бажання всіх сторін.

А тим часом, минулої доби, 26 січня,  бойовики 12 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі. Два українських бійці  загинули, ще кілька отримали поранення.

До слова,  українців, утримуваних в тюрмах бойовиками «ЛНР», вносили в списки на обмін полоненими за гроші. Це стосувалося тих в’язнів, інформація про яких не з’являлася в ЗМІ.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...