Як вийти на пенсію без трудової книжки: українцям дали важливу пораду

Якщо трудова книжка втрачена, підтвердити трудовий стаж для нарахування пенсії можна на підприємстві або ж в установах архіву

Як вийти на пенсію без трудової книжки: українцям дали важливу пораду
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні після 2004 року пенсії нараховуються відповідно до  страхового стажу, проте існує також поняття “трудового (загального) стажу”, який  підтверджується записами в трудовій книжці. Підтвердити наявність загального стажу можна по записах в трудовій книжці до 1 липня 2000 року. У період з 1 липня 2000 року по 1 січня 2004 року розрахунок пенсійного стажу проводиться суто за даними персонального обліку в Пенсійному фонді.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “Апостроф”.

Loading...

Страховий стаж – щомісячний обов’язковий внесок до Пенсійного фонду, вираховується з заробітної плати. Однак це лише один з видів стажу

Після введення поняття “страховий стаж” у 2004 році стало не важливо, скільки людина фактично працювала або вчилася – значення має протягом якого періоду і скільки сплачував роботодавець за нього до Пенсійного фонду.

Трудовий стаж, отриманий до січня 2004, автоматично прирівнюється до страхового стажу і його можна підтвердити, надавши трудову книжку (до 1 липня 2000). Якщо ж документ загублений, можна звернеться на підприємство за довідкою.

У ПФУ кажуть, що стаж можна підтвердити довідкою з підприємств, установ і організацій, де людина працювала. Зберігання документів входить в обов’язки підприємства.

Якщо ж підприємство ліквідовано, всі документи передаються в держархів, де зберігаються протягом 75 років. Для того, щоб підтвердити стаж, отриманий до 1 липня 2000 року, потрібно звернутися до державного архіву.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яким перевів трудові книжки працівників в Україні в цифровий формат.

Раніше повідомлялося, що якщо реформу реалізують, українці не будуть при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку, а роботодавці, у свою чергу, перевіряти і зберігати її.

До слова, раніше перший заступник глави Мінцифри Олексій Вискуб повідомив, що в середині грудня в Міністерстві цифрової трансформації планують презентувати додаток “Дія” для мобільних телефонів, завдяки якому стануть доступними цифрові водійські права і техпаспорт автомобіля.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...