Українцям розповіли, як та коли можна перевіритися на коронавірус

Днями в Україні з'являться тест-системи для виявлення коронавірусу

Українцям розповіли, як та коли можна перевіритися на коронавірус
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

У випадку симптомів застуди або грипу, в умовах, коли коронавірус з Китаю швидко поширюється світом, медики радять звернутися в лікарню для визначення виду інфекції. Найближчим часом в Україні з’являться тест-системи, які здатні виявити коронавірус 2019 nCoV.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це розповів заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль в ефірі програми «Свобода слова».

За його словами, спеціальний метод діагностики повинен з’явитися до кінця тижня, а в крайньому випадку – на початку наступного.

Зараз для діагностики коронавірусу медики користуються методом виключення інших захворювань. Але все ж точних методик діагностики цього вірусу поки не існує.

Як пояснив Дмитро Коваль, спочатку у пацієнта діагностують грип. Якщо цей діагноз не підтвердився, проводиться лабораторний аналіз на наявність коронавірусів, види яких вже є в Україні. Якщо результат виявився незрозумілим, то зразок направляють в сертифіковану лабораторію МОЗ.

Ця діагностика досить тривала, на неї йде до п’яти днів. Тоді як експрес-тест скоротить терміни виявлення хвороби.

Раніше ми писали про те, як відрізнити коронавірус від звичайної застуди та про симптоми хвороби, яку викликає коронавірус з Китаю.

Раніше колишній головний санітарний лікар України Святослав Протас розповів, що коронавірус має дуже тривалий інкубаційний період – 14 днів і поширюється він в геометричній прогресії, а Україна знаходиться в зоні ризику спалаху коронавірусу з Китаю.

За попередньою оцінкою групи епідеміологів з університету Ланкастера, університету Флориди і центру вірусології Глазго, показник базової здатності коронавірусу до розмноження (?0) становить від 3,6 до 4,0. Іншими словами, один хворий у середньому інфікує 3,8 людини. До 7 лютого кількість хворих у світі може скласти близько 250 тисяч осіб.

Джерело: Народна Правда