Які ціни на газ чекають українців: у Кабміні назвали тариф

Якщо зниження ціни на газ на хабі в Нідерландах триватиме, тарифи для українців також знижуватимуться

Які ціни на газ чекають українців: у Кабміні назвали тариф
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Уряд ухвалив рішення про введення нового обмеження на ціни на газ для побутових споживачів в Україні – максимальна його ціна становитиме вартість на хабі в Нідерландах плюс 1,917%.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №17 від 28 січня.

У документі затверджено, що ціни на газ узгоджуватимуться на біржі Powernext/EEХ, що дозволить утримати їх на ринковому рівні.

“З 1 січня 2020 року ціна придбання природного газу не може бути вище за ціну продажу природного газу, визначену відповідно до пункту 13 Положення, за вирахуванням торгової надбавки (націнки) НАК “Нафтогаз України” на рівні 1,917 відсотка зазначеної ціни”, – йдеться в документі.

З цього випливає, що якщо зниження ціни на газ на хабі в Нідерландах триватиме, тарифи для українців також знижуватимуться.

Нагадаємо, з 1 січня оператори газорозподільних систем (облгази) виставляють українцям вартість за газ в двох платіжках. Окремо – за сам спожитий газ, окремо – за його розподіл (доставку) споживачеві. При цьому тарифи за розподіл в кожному регіоні різні.

Раніше повідомлялося, що плата за доставку стягуватиметься незалежно від плати за газ. Тобто, протягом опалювального сезону, коли приходять великі платіжки, можна буде розраховуватися тільки за газ, а доставку сплатити пізніше.

Також нещодавно ми писали про те, що в січні 2020 року комунальні платежі за опалення можуть подешевшати відразу на 30%.

Джерело: Народна Правда