В Україні можуть значно зрости штрафи: що відомо

Гончарук хоче збільшити штрафи за помилковий виклик "швидкої" і поліції

В Україні можуть значно зрости штрафи: що відомо
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Кабінет міністрів України ініціював законопроект про збільшення штрафів за помилковий виклик швидкої допомоги або поліції. Також уряд планує підвищити штрафи за порушення протипожежної безпеки.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні на сторінці прем’єр-міністра Олексія Гончарука в Facebook.

Відповідний проект закону запропонований на засіданні Кабміну 29 січня.

Зараз штрафи за порушення вимог пожежної безпеки складають від 8,5 до 119 грн для громадян, а для посадових осіб – від 34 до 170 гривень. В уряді вважають їх необгрунтовано маленькими.

У разі схвалення законопроекту парламентом розміри штрафів за адміністративні правопорушення становитимуть:

  • 510 грн – мінімальний;
  • 8500 грн – максимальний.

Також значно підвищиться штраф за завідомо неправдивий виклик поліції, “швидкої” або аварійних служб. Він складе від 3400 до 10200 гривень.

Крім того, вводиться кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, яке призвело до аварії або іншої небезпечної події з тяжкими наслідками.

В Україні можуть значно зрости штрафи: що відомо

Також Гончарук повідомив результати перевірок дотримання вимог пожежної безпеки на майже 18 тисячах об’єктів.

“Ситуація критична – на 15,7 тис. об’єктів  не обслуговуються, несправні або взагалі відсутні автоматичні системи протипожежного захисту. Вдумайтеся в цифри: з 15,7 тис. об’єктів – 5,5 тис. закладів дошкільної освіти, 6,8 тис. шкіл, близько 1 тис. установ охорони здоров’я. Це неприпустима ситуація!”,  – написав прем’єр.

Нагадаємо, з 2020 року водіям бензинових та дизельних авто заборонено паркуватися на місцях для електрокарів. З 1 січня в Україні набрали чинності нові правила дорожнього руху щодо паркування автомобілів. Зміни в ПДР були внесені у зв’язку з тим, що в країні набирають популярність електромобілі.

А тим часом протягом 2019 року в Україні було зупинено та оштрафовано рекордну, найбільшу за три роки кількість п’яних водіїв – 115 711 осіб.

Додамо, що з 1 січня в Україні набув чинності закон про кримінальну відповідальність за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.

Джерело: Народна Правда