День пам’яті Героїв Крут: В’ятрович розбив популярні міфи про бій

29 січня 1918 відбувся бій під Крутами. Тоді 600 українських студентів не тільки зупинили чотирьохтисячну армію більшовиків, а й сповільнили приєднання України до "червоної" Росії.

День пам’яті Героїв Крут: В’ятрович розбив популярні міфи про бій
Автор Гранатова Катерина в Новини/Соціальна правда
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Депутат парламентської фракції партії “Європейська солідарність” Володимир В’ятрович розбив два популярних міфи про бій під Крутами.

Loading...

Пост з викриттям він опублікував на сторінці в Facebook, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Зокрема, він спростував міф про те, що під Крутами “відбулася чергова поразка”.

“Насправді українські військові виконали поставлене перед ними завдання і затримали наступ переважаючих сил ворога. При цьому завдали йому значних втрат. Політичне керівництво скористалося затримкою більшовицького наступу на Київ і встигло підписати Брестський договір, який став міжнародним визнання УНР і підставою для отримання військової допомоги”, – зазначив В’ятрович.

Також брехнею він назвав твердження про те, що “нещасних дітей послали на смерть”.

“Насправді серед 520 українських учасників бою крім юнаків (це не про вік, а про курсантів військових шкіл), були офіцери і солдати армії УНР (зокрема Вільного козацтва і Січових стрільців)”, – підкреслив В’ятрович.

“А що стосується “нещасних, яких послали” – такий підхід принижує героїв Крут (“Карпатської Січі”, УПА, Небесної сотні, нинішньої війни). Вони не були безвільними вівцями, які йшли на забій. Їх жертва – свідома, і в цьому її головна цінність”, – підсумував він.

Сьогодні вранці президент України Володимир Зеленський взяв участь у пам’ятній церемонії на честь Героїв Крут, які загинули при захисті Києва від військ Червоної армії в роки громадянської війни. Глава держави поклав квіти до Пам’ятного Хреста Героїв Крут під Києвом.

Також раніше був створений ролик про творця гімну України.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...