Накопичувальна пенсія в Україні: експерт вказав на серйозну проблему

Загроза для накопичувальної пенсійної системи - корупційні схеми.

Накопичувальна пенсія в Україні: експерт вказав на серйозну проблему
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Накопичувальна пенсійна система в тому вигляді, в якому її зараз пропонують українцям, не гарантує збереження накопичень, призначених для виплати пенсій.

Loading...

Про це в інтерв’ю “Апострофу” розповів екс-заступник голови Пенсійного фонду україни Віктор Колбун, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“Гарантії держави, бо саме вона формулює умови, встановлює правила і забезпечує дотримання цих правил – у цьому я бачу гарантії держави. А так – краще б взагалі нічого не брати за накопичувальною системою, ніж ухвалювати таке. До того ж, якщо будуть проблеми з бюджетом, держава може накласти лапу на ці заощадження, як це сталося в Росії (у 2014 році пенсійні накопичення росіян були заморожені – НП.)”, – сказав Колбун.

Він також додав, що вважає правильною ідею пайової участі працівників та роботодавців у сплаті внесків до накопичувальної пенсійної системи, як це передбачає відповідний законопроект. Але те, як це планується робити, його абсолютно не влаштовує. Наприклад, за його словами, не зрозуміло, для чого створювати, по суті, дублюючу структуру (Пенсійне казначейство) щодо акумулювання цих платежів. У зв’язку з цим він не виключив, що тут намічається чергова корупційна схема, на якій хтось зможе добре заробити.

Раніше повідомлялося, що накопичувальна пенсія, яку хочуть запровадити для українців, може виявитися малоефективною.

Також відомо, що в Україні готують новий закон про пенсії. Тепер діятимуть три рівня пенсійного забезпечення, як в багатьох розвинутих країнах. Дана система включає виплати з бюджету або державного пенсійного фонду, виплати з фондів або інших фінансових установ та виплати від фінансових структур.

Джерело: Народна Правда