Рада знову хоче змінити зарплати чиновників: як будуть рахувати

Коефіцієнти, за якими розраховуються зарплати, не змінюються

Рада знову хоче змінити зарплати чиновників: як будуть рахувати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Зарплати українських чиновників розраховуватимуться по-новому, Кабінет міністрів подав у Верховну Раду відповідний законопроект.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Сегодня.

Loading...

При цьому коефіцієнти, за якими розраховуються зарплати, не змінюються. Але якщо раніше посадовий оклад чиновника становив n-ну кількість прожиткових мінімумів, то тепер – таку ж кількість мінімальних посадових окладів, або n/2 мінімальних зарплат.

Приклад: зараз посадовий оклад прокурора окружної прокуратури становить 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто 31 530 грн. А якби оклад розраховували за нормами, які пропонуються, то оклад прокурора відразу виріс би майже на 4 тис. грн – до 35 422,5 грн.

Якщо законопроект ухвалять, зміняться також посадові оклади керівників і членів Рахункової палати, Державного бюро розслідувань, Нацкомісій та інших органів влади. Так, оклади голови Рахункової палати і голови Держбюро розслідувань зараз становлять 63 060 грн, після зміни системи розрахунку вони виростуть до 70 845 грн. Оклад голови НКРЕКП зараз дорівнює 105 100 грн, а може зрости до 118 075 грн.

До слова, днями прем’єр-міністр Олексій Гончарук анонсував компенсації за затримку зарплати, тепер Кабінет міністрів передав до Верховної Ради відповідний законопроект. Компенсації передбачені за затримку пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, соціальних виплат, стипендій, зарплат.

Нагадаємо також, в Україні середня зарплата сягнула 12 264 гривні. За довідковим курсом Нацбанку на 28 січня, це 498,5 грн/$. При цьому з грудня 2018 по грудень 2019 року середня зарплата зросла на 16%, а реальна зарплата (якщо відняти зростання цін) – на 11,3%.

Джерело: Народна Правда
загрузка...