Ціни на медпослуги в Україні: лікарні отримають по 19 тисяч за інсульт

Оприлюднено тарифи та механізми оплати медичних послуг для медичної допомоги

Ціни на медпослуги в Україні: лікарні отримають по 19 тисяч за інсульт
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В рамках втілення другого етапу медичної реформи Міністерство охорони здоров’я України опублікувало ціни на медичні послуги. Це ті суми, які отримають лікувальні установи з бюджету країни за надану допомогу.  

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні пресслужби МОЗу.

Як наголошується, зазначені ціни ще має затвердити Кабмін, однак до цього має відбутися публічне обговорення. Наприклад:

  • Допомога при гострому інфаркті коштуватиме 16 тис. грн;
  • Інсульт коштуватиме 19 тис. 332 грн;
  • Пологи – 8 136,03 грн;
  • Туберкульоз – 20 тисяч 663 грн.

“На сайті МОЗ розміщено проєкт найочікуванішої постанови, яка визначає тарифи та механізми оплати медичних послуг для екстреної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, медичної допомоги у зв’язку з вагітністю і пологами”, – йдеться у повідомленні пресслужби. З повним переліком тарифів можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров’я уріже тарифи для лікарень, якщо грошей у держави бракуватиме. Відомство винесло на обговорення проект порядку реалізації державних гарантій медичних послуг. В ньому йдеться про те, як Національна служба здоров’я платитиме за медичні послуги лікарням.

Зазначимо, що в продовження медреформи з другого кварталу 2020 року  профільні лікарі і клініки будуть переведені на нову систему фінансування. Лікарні тепер не просто отримуватимуть бюджетні гроші на рахунок. Держава почне закуповувати у них послуги та оплачувати їх. Тобто, українці зможуть вибирати, у кого з фахівців лікуватися – так само, як раніше, могли вибрати сімейного лікаря. А фінансування лікарень та інших медичних закладів, де працюють профільні лікарі, відбуватиметься за принципом “гроші ходять за пацієнтом”.

Джерело: Народна Правда