ЄСВ з пенсії, кому потрібно платити: у податковій дали важливе уточнення

Підприємці, які звільняються від сплати внеску, не зобов'язані його сплачувати

ЄСВ з пенсії, кому потрібно платити: у податковій дали важливе уточнення
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У зв’язку з тим, що з 1 січня 2020 року всі підприємці (у тому числі 1 групи), як на загальній системі, так і на єдиному податку, зобов’язані сплачувати Єдиний соціальний внесок (1039,06 грн в місяць), пенсіонери-підприємці цікавляться, чи повинні вони робити подібні виплати.

На це питання відповіли у ДПС у Львівській області, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

За словами фахівців, фізичні особи-підприємці можуть бути платниками Єдиного соціального внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

«За Законом про ЄСВ ФОП, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу», — йдеться в повідомленні.

Також у ДПС зазначають, що підприємці, які звільняються від сплати внеску, не зобов’язані його сплачувати і не зобов’язані подавати звіт по Єдиному соціальному внеску:

«Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування».

Нагадаємо, Конституційний Суд України визнав неконституційними положення, що передбачають поетапне підвищення пенсійного віку для окремих категорій осіб.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...