Через день мешканцям низки міст України можуть відключити опалення: що відомо

В Одесі, Кривому Розі, Дніпрі, Щасті, Полтаві, Харкові, Сумах та інших містах накопичилися величезні борги перед "Нафтогазом"

Через день мешканцям низки міст України можуть відключити опалення: що відомо
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З 1 лютого мешканці низки міст можуть залишитися без теплопостачання – його можуть відключити в 16 населених пунктах через величезні борги підприємств теплокомуненерго за газ. Проблеми з обігрівом можуть виникнути, зокрема, в Одесі, Кривому Розі, Дніпрі, Щасті, Полтаві, Харкові, Сумах та інших містах.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні пресслужби НАК “Нафтогаз України”.

У разі, якщо теплокомуненерго не погасять борги до кінця дня 30 січня, НАК не зможе забезпечити їх сировиною для опалення.  Наразі негаразди мають 18 комунальних підприємств.

Загальна сума, яку згаданим теплокомуненерго потрібно виплатити, становить 406 млн гривень. Після надходження цих коштів “Нафтогаз” отримає право доставити туди блакитне паливо для потреб населення.

“Нафтогаз” не має права постачати природний газ тепловикам, які неналежно виконують графік розрахунків”, – наголосили в компанії.

Наразі борги українців за тепло й гарячу воду складають понад 18 млрд грн. Вони не платять комунальним підприємствам, а ті своєю чергою не можуть розрахуватися з НАК.

Найбільше заборгували українці  за опалення й гарячу воду. Щоб хоч якось стимулювати споживачів  гасити борги, постачальники масово подають до суду на неплатників. Тільки за цей рік у судовому реєстрі зареєстровані десятки подібних справ. І найчастіше “служителі Феміди” стають на бік підприємств.

За борг можуть забрати будь-який предмет розкоші: телевізор, мікрохвильову піч, комп’ютер тощо. Після візиту виконавчої служби в квартирі може залишитися взуття, яке зношене більш ніж на половину, холодильник, зимовий одяг. Решту закон дозволяє забирати й продавати на торгах.

Нагадаємо, з 1 січня оператори газорозподільних систем (облгази) виставляють українцям вартість за газ у двох платіжках. Окремо – за сам спожитий газ, окремо – за його розподіл (доставку) споживачу. До того ж тарифи за розподіл в кожному регіоні різні.

До слова, станом на січень тарифи на тепло  знизилися в Києві та ще у 21 області. Таку інформацію оприлюднив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Джерело: Народна Правда