Долар продовжує стрімко зростати: курс валют на 30 січня

Євро коштує 27,3253 грн

Долар продовжує стрімко зростати: курс валют на 30 січня
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Національний банк України на 30 січня встановив офіційний курс долара на рівні 24,84 гривень.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє сайт регулятора.

Сьогодні курс долара подорожчав ще на 12 копійок вище в порівнянні з попереднім банківським днем. 29 січня курс тримався на рівні 24,7204 гривень за 1 долар.

Євро коштує 27,3253 грн.

Долар продовжує стрімко зростати: курс валют на 30 січня

Нагадаємо, раніше експерти озвучили причини подорожчання валюти:

  • Іноземці, від яких чекали великих продажів долара під придбання гривневих держоблігацій – відверто підкачали. Конвертації з їх боку були, але зовсім незначні для ринку (кажуть, що продавали Сітібанк і ING Bank). Що в принципі природно враховуючи результати розміщення ОВДП, які Мінфін опублікував ввечері: з очікуваних 9 млрд грн вдалося залучити лише 6,3 млрд грн.
  • Ринок не чекав значної активізації валютних продажів нерезидентів і завтра: тому імпортери намагалися придбати валюту сьогодні, підколюючи попит. У середу Мінфін гаситиме старий випуск держоблігацій на 2,2 млрд грн, тому багатьом іноземцям не потрібна конвертація долара в гривню, вони просто перекладуть отримані від уряду кошти, і все.
  • Держказначейство виплатило нове відшкодування з ПДВ на велику суму – 2,69 млрд грн. Після чого у багатьох великих експортерів геть пропало бажання продавати валютну виручку. Логіка проста: гривнею для роботи їх забезпечили, а долар постійно дорожчає, тому варто спокійно чекати пікових курсів для угод. Цей фактор грав на скорочення валютного пропозиції.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...