Накопичувальна пенсія: міністр запропонувала українцям самим відкладати кошти на старість

У короткостроковій перспективі накопичувальна пенсійна система вводитися не буде

Накопичувальна пенсія: міністр запропонувала українцям самим відкладати кошти на старість
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У короткостроковій перспективі накопичувальна пенсійна система в Україні вводитися не буде.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” зробила міністр соціальної політики України Юлія Соколовська.

Loading...

За її словами, накопичувальна пенсійна система не може бути створена, оскільки немає відповідної інфраструктури:

“У короткостроковій перспективі навряд чи. У нас ще немає створеної інфраструктури, щоб це запрацювало, але вже є багато напрацювань. Взагалі дослідження щодо накопичувальної системи показують, що очікування людей щодо цієї системи занадто великі, люди не до кінця розуміють, скільки це буде коштів”.

За словами міністра, для запровадження накопичувальної системи спочатку потрібно створити її дизайн, а саме: хто буде платити внески, скільки буде відсотків, зробити актуарні розрахунки, чи буде це вигідно людині.

“Плюс накопичення – це довгі гроші, тобто заощадження. Зазвичай це працює так, що кошти інвестуються, а значить, повинен бути ринок, куди можна інвестувати. На сьогодні в Україні такого ринку фактично немає. Ви знаєте, що був прийнятий законопроект про “спліт” – в ньому також є питання регулювання недержавних пенсійних фондів, Комісії з цінних паперів фондового ринку. Це перші кроки, по яких можна сказати, що якщо будемо рухатися в цьому напрямку ефективно, то за якийсь період часу зможемо ввести накопичувальну систему”, – додала вона.

Соколовська також зазначила, що необхідно подивитися на досвід інших країн, щоб переймати тільки кращі практики.

“Я скажу таку річ – нам сьогодні нічого не заважає накопичувати собі на старість, але, на жаль, ми чомусь цього не робимо. Це насправді людська природа. Тому стимулювати людей накопичувати – це один з виходів. Але було б добре, якби люди розуміли і думали про старість заздалегідь”, – вважає міністр.

Нагадаємо, раніше екс-заступник голови Пенсійного фонду україни Віктор Колбун заявляв, що накопичувальна пенсійна система в тому вигляді, в якому її зараз пропонують українцям, не гарантує збереження накопичень, призначених для виплати пенсій.

Джерело: Народна Правда