В Україні почалися масові протести профспілок: що вимагають

Протестувати проти законопроектів влади вийшли в Києві, Вінниці, Запоріжжі, Миколаєві, Кривому Розі

В Україні почалися масові протести профспілок: що вимагають
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У четвер, 30 січня, у багатьох містах України люди вийшли на всеукраїнську акцію «Хвиля гніву». Протести спрямовані проти прийняття Верховною Радою законопроекту «Про працю».

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише видання “ФАКТИ“.

Loading...

У Києві через акцію протесту під стінами Кабміну повністю перекрили вулицю Михайла Грушевського.

В Україні почалися масові протести профспілок: що вимагають

Акцію анонсувала профспілка працівників освіти. Вони незадоволені нормами законопроектів № 2708 «Про працю» про можливість роботодавця звільняти кого-небудь і коли-небудь і № 2584 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав для звільнення».

Присутні на акції передали представнику секретаріату Кабміну резолюцію з вимогами відкликання цих законопроектів.

У Запоріжжі в протестній акції профспілок взяли участь близько 2 тисяч осіб.

В Україні почалися масові протести профспілок: що вимагають

«Не допустимо руйнування трудового і соціального законодавства», «Руки геть від законних прав трудящої людини», «Милованова і Третьякову у відставку», «За гідну зарплату», «Ні дурним законам» – такі плакати тримали учасники мітингу.

Організатори мітингу передали резолюцію керівництву ЗОДА і Запорізької облради, а також направлять до Офісу Президента, повідомляє «Укрінформ».

У Миколаєві понад 300 осіб вийшли на підтримку акції «Хвиля гніву». Вони тримали в руках плакати з написами «Ні знищенню профспілок», «Ні законопроекту про працю» та інші.

В Україні почалися масові протести профспілок: що вимагають

Протестуючі вимагали відставки міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофія Милованова і голови комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової.

Вінничани вважають запропонований урядом проект закону «Про працю» кроком до погіршення становища працюючої людини. Близько 200 жителів обласного центру вийшли на акцію протесту проти цього закону.

У Кривому Розі представники міських профспілок також організували мітинг, на якому протестували проти прийняття Радою законопроектів з питань праці. Криворіжці своїм протестом хочуть звернути увагу президента, народних депутатів і Кабміну на трудовий Кривбас і висловити протест проти проектів законів «Про працю» і про внесення змін до деяких законів, що стосуються профспілкової діяльності. Ці законопроекти значно звужують права працівників.

В Україні почалися масові протести профспілок: що вимагають

Вимоги протестувальників були однакові:

– відхилити антинародні законопроекти «Про працю» (№ 2708) та «Про забезпечення профспілкової діяльності» (№ 2681);
– почати в форматі тристороннього соціального діалогу роботу над трудовою реформою спільно з профспілками, об’єднаннями роботодавців та за участю експертів Міжнародної організації праці.

Після того, як новий законопроект буде підготовлений, його пропонують винести на всенародне обговорення. Парламент повинен розглядати законопроект тільки після схвалення народом.

Нагадаємо, урядовий законопроект № 2708 «Про працю» зареєстрований у Верховній Раді 28 грудня 2019 року. Документ передбачає п’ять ключових нововведень: збереження і розширення соціальних прав працівників, збільшення кількості легальних робочих місць, рівні можливості для чоловіків і жінок у сфері праці, підвищення доходів працівників по всій Україні, приведення українського законодавства до європейського.

Нагадаємо, незабаром українців, окрім збільшення обов’язкового трудового стажу, можуть чекати і інші неприємні сюрпризи, які прописані в проекті нового Кодексу законів про працю (КЗпП). Його текст  нещодавно з’явився в соціальних мережах.

Раніше стало відомо, що новий Трудовий кодекс над яким працюють депутати «Слуги народу», який значно звужує права для найманого працівника та розширює права роботодавця може запрацювати вже з наступного року.

 

Джерело: Народна Правда