ПАРЄ визнала РФ агресором і стороною Мінська

У ПАРЄ зажадали від Росії припинення агресії проти України і офіційно визнали її стороною Мінських домовленостей, чому Москва довгий час чинила опір

ПАРЄ визнала РФ агресором і стороною Мінська
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) в черговий раз закликала Росію припинити агресію проти України, а також на офіційному рівні визнала РФ стороною Мінських домовленостей.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на”Укрінформ“.

Loading...

“Російська Федерація повинна повністю виконати Мінські домовленості, стороною яких є РФ, припинити військове втручання, а також підтримку нелегальних збройних формувань у Східній Україні”, – сказано в резолюції ПАРЄ, яка була прийнята в ході зимової сесії організації.

Крім вказівки на російську агресію, Резолюція зачіпає ряд інших важливих питань, зокрема, вимагає вжиття конкретних заходів, спрямованих на усунення занепокоєнь щодо погіршення прав людини і верховенства права; усунення юридичних перешкод для безумовного виконання рішень Європейського суду з прав людини; повної співпраці з нідерландською прокуратурою в притягненні до відповідальності причетних до катастрофи літака рейсу МН17; повної співпраці з міжнародним співтовариством в розслідуванні вбивства Бориса Нємцова.

Окремо у цій же резолюції ПАРЄ вимагає від РФ припинити анексію Криму, виконати попередні резолюції, прийняті у відповідь на її агресію проти України і висловлює заклопотаність “військовою агресією Росії у Східній Україні”.

Нагадаємо, заступник голови Державної Думи Росії, голова російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Петро Толстой став віце-президентом організації всупереч протестам української делегації та низки делегатів від інших країн.

Раніше повідомлялося, що Петро Толстой не виключає того, що російська делегація залишить зимову сесію Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), якщо її повноваження будуть обмежені.

Джерело: Народна Правда