Цей день настав: опівночі набере чинності Угода про Brexit

Перехідний період триватиме до 31 грудня 2020 року

Цей день настав: опівночі набере чинності Угода про Brexit
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Найближчої ночі, 24:00 31 січня, набере чинності Угода між Великою Британією і Європейським союзом про Brexit.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Укрінформ.

Угода дасть старт упорядкованому виходу Британії з блоку і охоплює права громадян, фінансові питання, перехідний період, протоколи по Ірландії та Північної Ірландії, Кіпру та Гібралтару.

Після набрання Угодою чинності, розпочинається перехідний період, який триватиме до 31 грудня 2020 року. Його мета – дати громадянам і підприємствам більше часу для адаптації до нових умов.

За цей час Євросоюз та Британія мають сформувати нову угоду щодо майбутнього партнерства, на основі Політичної декларації, яку сторони узгодили в жовтні 2019 року. Єврокомісія прийме широкі попередні рекомендації щодо проведення таких переговорів до 3 лютого, після чого Рада ЄС із загальних справ повинна прийняти мандат на переговори. Лише тоді сторони можуть формально почати переговорний процес.

Перехідний період може бути продовжений лише один раз на період до одного або двох років, якщо обидві сторони погодяться на це до 1 липня 2020 року.

Як повідомлялося, 20 грудня 2019 року  у  нижній палаті парламенту Великої Британії (Палаті громад) з чергової спроби схвалили законопроект про вихід зі складу Євросоюзу.

Нагадаємо, Європейський Союз все ж таки погодився відкласти вихід Великобританії із блоку до 31 січня 2020 року. Голова Ради Європи Дональд Туск заявив, що вихід можливий і раніше зазначеної дати. Головною умовою для виходу залишиться схвалення парламентом угоди.

Джерело: Народна Правда